מנכ"ל חברת טכנולוגיה חשוד בעוקץ משקיעים 

על פי כתב האישום, המנכ"ל סיפק למשקיעים נתונים פיננסיים כוזבים 

bigstock

המנכ"ל והמייסד המשותף של חברת Trustify, חברת טכנולוגיה פרטית שהוקמה בשנת 2015 ובסיסה בארלינגטון, וירג'יניה, ארה"ב הואשם בכתב אישום בגין תפקידו בהונאה בהיקף מיליוני דולרים. הונאה שגרמה להפסדים עבור המשקיעים.

דניאל בויס, 41, הואשם בחמש עבירות הונאה, הונאות ניירות ערך ושתי עבירות הלבנת הון. בכתב האישום נטען כי החל משנת 2015 ביקש בויס השקעות ב Trustify, חברת סטארט-אפ פרטית בטכנולוגיה המחברת בין לקוחות לחוקרים פרטיים. 

על פי החשד, הוא גייס כ -18.5 מיליון דולר ממעל 90 משקיעים, בין היתר בכך שהגזים באופן שגוי בביצועים הפיננסיים של Trustify. בכתב האישום נטען גם כי בויס הצהיר הצהרות כוזבות למשקיעים על סכום הכסף שהוא יקבל באופן אישי, תוך שהוא מפנה סכום נכבד מכספי המשקיעים לטובתו. 

האישומים בכתב האישום הם טענות, והנאשם חף מפשע עד שיוכח אשם מעבר לכל ספק סביר בבית משפט. משרד ה- FBI בוושינגטון בודק את המקרה. נציבות ארה"ב לניירות ערך נתנה סיוע והיא גם מגישה תלונה אזרחית נגד הנאשם בגין התנהלות קשורה. 

 

 

אולי יעניין אותך גם

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

נבחר נשיא איראני חדש

בחירתו של ראיסי והחלשותו של המחנה המתון, מעלה את הסבירות שאיראן בראשותו תמשיך במדיניותה מול ישראל ואולי אף תקצין את פעולותיה