פוטין הורה לצבא לקיים תמרונים בדרום-מערב רוסיה

בתמרונים צפויים להשתתף כ-150 אלף חיילים וכן מאות כלי טיס ושיט. שר ההגנה הרוסי הודיע כי המטרה היא להבטיח כוננות צבאית וביטחון באזורים בהם עדיין קיימים איומי טרור

 פוטין ןשויגו במצעד יום הניצחון במוסקבה בחודש שעבר Sputnik/Ekaterina Shtukina/Pool via REUTERS 

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הורה לקיים תמרונים צבאיים בקנה מידה גדול בהשתתפות 150 אלף אנשי צבא ומאות כלי טיס ושיט “כדי להבטיח את הביטחון בדרום-מערב רוסיה".

בהודעה שפרסם שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו, נאמר כי "על פי הוראות המפקד העליון של צבא רוסיה, יתקיימו תמרונים צבאיים גדולים בכוחות המוצבים בפיקודים הצבאיים דרום ומערב". שויגו הוסיף ואמר כי מטרת התמרונים היא להבטיח כוננות צבאית וביטחון באזורי דרום-מערב המדינה, "שם עדיין קיימים איומי טרור". הכוחות שישתתפו בתמרונים כוללים יחידות מיוחדות מוטסות ונחתים שיגיעו מציי הצפון הרוסי. אתר Daily Defense מדווח כי בתמרונים ישתתפו 400 כלי טיס ויותר ממאה כלי שיט, שיתרגלו בים הכספי ובים השחור.

יצוין כי בתחילת החודש העביר פוטין תיקון לחוקה, המאפשר לו להמשיך לשלוט עוד שתי תקופות כהונה בנות שש שנים כל אחת, לאחר שכהונתו הנוכחית תסתיים בשנת 2024.

 

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה