טוויטר מודה: פרצו לנו 

bigstock

החשבונות בטוויטר של, בין היתר, ביל גייטס, אילון מאסק, ברק אובמה, ג'ף בזוס, מייק בלומברג, ג'ו ביידן וקניה ווסט נפרצו. אלה הם רק קומץ מחשבונות הטוויטר הגדולים שנפגעו אחר הצהריים אתמול (רביעי). כל אחד בשירות הונאת ביטקוין שהניבה להאקרים שמאחוריה הרבה יותר מ- 100,000 דולרים בכמה שעות קצרות.

"גילינו את מה שאנחנו מאמינים כמתקפת הנדסית חברתית מתואמת של אנשים שכיוונו בהצלחה לחלק מעובדינו עם גישה למערכות וכלים פנימיים", כותבים בפירוט האירוע. "אנו יודעים שהם השתמשו בגישה זו בכדי להשתלט על חשבונות רבים (כולל אימות) וציוץ רב בשמם [של החשבונות שנפרצו]. אנו בודקים איזו פעילות זדונית אחרת הם עשויים לבצע או מידע שאליו הם ניגשים ונשתף יותר. 

"לאחר שנודע לנו לאירוע, נעלנו מייד את החשבונות שנפגעו והסרנו ציוצים שפרסמו התוקפים. כמו כן, הגבלנו את הפונקציונליות לקבוצת חשבונות גדולה בהרבה, כמו כל החשבונות המאומתים (אפילו חשבונות ללא הוכחות לפגיעה), בעוד אנו ממשיכים לחקור זאת באופן מלא. זה היה משבש, אבל זה היה צעד חשוב להפחתת הסיכון. רוב הפונקציונליות שוחזרה אך אנו עשויים לנקוט בפעולות נוספות."

 

אולי יעניין אותך גם

IRNA - The President-elect, Seyyed Ibrahim Raisi

נבחר נשיא איראני חדש

בחירתו של ראיסי והחלשותו של המחנה המתון, מעלה את הסבירות שאיראן בראשותו תמשיך במדיניותה מול ישראל ואולי אף תקצין את פעולותיה