דו"ח תאונת הטיסה האוקראינית באיראן: חוסר תקשורת ובורות מבצעית

באיראן סיימו את החקירה סביב יירוט טיסה 752 של חברת התעופה מאוקראינה בינואר האחרון 
 

חוקרים אירנים מאשימים את סוללת הטילים שלא הותאמה ותקשורת שגויה בין חיילים למפקדיהם במהלך שהפיל מטוס סילון אוקראיני בינואר האחרון, והרג 176 בני אדם. הדו"ח שפורסם בשבת על ידי ארגון התעופה האזרחית של איראן מגיע חודשים לאחר ההתרסקות של 8 בינואר ליד טהראן. התרחשות, שהרשויות הכחישו במשך כמה ימים כי לא נתנו לה יד. 

הדו"ח פירט סדרת רגעים שבהם ניתן היה למנוע את אסון טיסה 752 של חברת התעופה מאוקראינה. מהדו"ח עולה כי סוללת הטילים קרקע-אוויר הועברה למיקום ממנו שיגרה את הבואינג 737-800 ללא הליך התאמה נדרש לזירה. 

אלו שאיישו את סוללת הטילים לא יכלו לתקשר עם הפיקוד שלהם, הם סיווגו את הטיסה האזרחית כאיום ופתחו באש פעמיים מבלי לקבל אישור מגורמים בכירים, נכתב בדו"ח. 

 

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015