משרד התקשורת רוצה לקדם פריסת סיבים דרך חוק ההסדרים

הכסף אמור לשמש כתמריץ לפריסה באזורים ללא כדאיות כלכלית. טרם ברור איזה סכום תקצה המדינה לנושא

קרדיט: משרד התקשורת

שר האוצר ישראל כ״ץ ושר התקשורת יועז הנדל דנו במספר רפורמות הנוגעות למשרד התקשורת ובעיקר בקידום פרישת הסיבים האופטיים והתחרות בענף הדואר. השרים סיכמו כי במסגרת חוק ההסדרים הקרוב, יובא לאישור הכנסת מתווה שיבטיח פריסת סיבים אופטיים לכל בית בישראל אשר מהווים קפיצת מדרגה בתשתיות התקשורת בישראל.

החקיקה תפתור חסם רגולטורי שעיכב עד היום את הפרישה של תשתיות התקשורת המתקדמות. המתווה יבטיח כדאיות כלכלית לפרישה וכן, שבהעדר כדאיות, ינתנו תמריצים כספיים. במסגרת המתווה, יוכל שר התקשורת לקדם פריסה בשיעור של 10 אחוזים באיזורים לפי שיקולים של פרישה גיאוגרפית, מצב ביטחוני וצמצום פערים.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״כחלק מחוק ההסדרים שגיבשתי, הבאתי לידי ביטוי שני נושאים חשובים נוספים לטובת הציבור, מתוך ראייה עתידית, וביניהם, פריסת הסיבים האופטיים והרפורמה בענף הדואר, שיביאו ליצירת מקומות עבודה חדשים וחיבור נוסף בין המרכז והפריפריה. אמשיך לקדם צמיחה, חדשנות ותחרות במשק, לטובת אזרחי ישראל״.

שר התקשורת יועז הנדל: "זוהי בשורה בעלת חשיבות ציונית למדינת ישראל, הממשלה מחליטה לראות את הפריפריה והמרכז כאחד, ולהביא לסדר עדיפויות חדש בכל הקשור לתשתיות תקשורת מתקדמות. המשימה הגדולה שלנו היא יצירת מקומות עבודה ותשתיות מתקדמות. פריסת הסיבים תאפשר לחבר פריפריה למרכז, פיתוח הגבולות וחברות ההזנק באזורים בעלי עדיפות כלכלית ואזורים בעלי עדיפות לאומית.

"פתיחת החסמים לתשתיות תקשורת מתקדמות בישראל תאפשר צמיחה של מליארדי ש״ח לשנה, עליה בתמ״ג וקידום שוק התעסוקה. הרפורמה בדואר היא בשורה צרכנית עצומה לאזרחים הישראלים. דווקא בתקופה של משבר כלכלי יש חשיבות גדולה ביצירת מנועי צמיחה."

טרם ברור איזה סכום יוקצה לפריסה זו (הערכה כי יש צורך בכ-100 מליוני ש"ח תמריץ שנתי למפעילות) והאם מדובר במענק של המדינה למפעילות או בהלוואה לקרן שמשרד התקשורת רוצה להקים לטובת הנושא. 

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום