הקמת יחידת מרכז ההספקה האחוד

הקמת המרה"ס מייצרת הזדמנויות רבות וביניהן שיפור הקשר עם הדרג הנפרש, טיוב תהליכי הרכש וההצטיידות, מיצוי משאבים, יכולות, ידע והסתכלות שלמה על שרשרת האספקה

דובר צה"ל

לאחרונה התקיים טקס הקמת יחידת מרכז ההספקה האחוד (מרה״ס) אשר מאגדת לתוכה את מרכזי ההספקה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, העוסקים בתחום הדלק, ציוד הלחימה והחלפים, המזון, הציוד האישי והיחידתי והציוד הרפואי, אשר ליוו את צה״ל מיום הקמתו. 

הקמת המרה"ס מייצרת הזדמנויות רבות וביניהן שיפור הקשר עם הדרג הנפרש, טיוב תהליכי הרכש וההצטיידות, מיצוי משאבים יכולות וידע, הסתכלות שלמה על שרשרת האספקה, הרחבת הרב-זרועיות ומתוך כל אלו - שיפור המענה בראי הקצה המבצעי. היחידה הוקמה כחלק מיישום החלטת הממשלה לפינוי מחנות צה״ל מאזורי ביקוש ולהמשך מעבר צה״ל לנגב. הקמתה מסמלת שינוי תפיסתי וארגוני נרחב בצה״ל. בתהליך מדורג, שיימשך מספר שנים, תשתנה פריסת הבסיסים הקיימת מ-14 בסיסים לשלושה מרכזים לוגיסטיים מרחביים.

היחידה תהווה כתובת אחת עבור הדרג הנפרש, עם מוקד אחוד ותפיסת אחסנה, אספקה והפצה חדשנית, בדומה למשק האזרחי. תופעל על פי מצפן של חדשנות, גמישות ושיתופיות, מקצועיות ומצוינות, שיאפשרו לממש את חזון הרשת הלוגיסטית של אט״ל ויביאו את היכולות המטכ"ליות לקצה המבצעי. באופן זה יתאפשר מענה איכותי ורציף לכל חיל ולכל יחידה בצה"ל, בשגרה, בחירום ובמלחמה.

הקמת יחידת המרה"ס התאפשרה בזכות שיתוף פעולה הדוק עם מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, ובהמשך לתהליכי למידה ארוכי טווח של פרוייקטי PFI בצבא ובאזרחות. היחידה תהווה את מרכז ההספקה הגדול והמתקדם במדינה, המושתת על טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות, על יעילות והתאמת משאבים ויכולות, תוך שימת דגש על התייעלות אנרגטית ושמירה על הסביבה. 

מדברי ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג'מן: ״אנו שותפים היום לרגע היסטורי, רגע החותם תהליך ארוך ומשותף לכלל אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה - הקמת מרכז ההספקה האחוד של צה״ל. בליבת השינוי- המעבר לתפיסת הפעלה אחודה הנשענת על יסודות איתנים של מרכזי אט״ל - מרכז ציוד, מרכז דלק, מערך המזון, מרכז החלפים ובעתיד גם מרכז תחמושת. תפיסת ההפעלה האחודה מביאה בשורה לצה״ל - שיפור האפקטיביות המבצעית וקפיצת מדרגה משמעותית בזמינות ובאיכות המענה הלוגיסטי ליחידות הקצה."

מדברי מפקדת מרכז ההספקה האחוד, תת-אלוף מירב בריקמן: ״היום, השלם הופך להיות גדול מסכום חלקיו, כל העוצמה והיכולות מתאחדים. זוהי לא סגירה ולא פרידה, זוהי התחדשות. המורשת והעבר מהווים עבורנו דלת מקשרת שממנה יוצאים ביחד לעבר העתיד. המהר״ס הוא תוצר של עבודה וחשיבה רבת שנים, תוצר של תכנון קפדני בו היו שותפים אנשים רבים בצה״ל ומחוצה לו. אנו נמצאים בסיומה של תקופה אינטנסיבית, תקופה של שינוי ארגוני עצום ומורכב, של למידה ועיצוב, תקופה של תכנון."

אולי יעניין אותך גם

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
 

הוכרזו פרסי ישראל לשנת 2021

ארבעה פרויקטים מצטיינים של המוסד, צה"ל, שב"כ, משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות זכו בפרס. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יעניק אותם בסוף החודש