עסקה ימית לאלביט בדרום-מזרח אסיה

במסגרת החוזה אלביט מערכות תצייד מספר ספינות בחליפות המקנות את היכולת לבצע משימות מודיעין מורכבות

צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום (ד') כי זכתה בחוזה בהיקף של כ-53 מיליון דולר לספק ולבצע אינטגרציה של חליפות מודיעין על ספינות של חיל ים של מדינה בדרום-מזרח אסיה. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שנתיים.   
 
במסגרת החוזה אלביט מערכות תצייד מספר ספינות בחליפות המקנות את היכולת לבצע משימות מודיעין מורכבות, תוך ייצור תמונה מבצעית של הזירה האווירית, זירת השטח הימית והזירה התת-ימית.  אלביט מערכות תספק ותבצע אינטגרציה של חליפות מקיפות הכוללות מגוון מערכות מהפורטפוליו הימי של החברה.

ביניהן מערכות מודיעין אלקטרוניות מסוג AES-212, מערכות NATACS למודיעין תקשורת טקטי ימי וכן יכולות חסימה ושיבוש, מטע"דים אלקטרו-אופטיים מסוג XRTM SPECTRO, סונארים קוערים מסוג M670, סונארים נגררים פסיביים/אקטיביים מסוג TRAPS, מערכות תקשורת תת-ימית וכן מערכות ניהול קרב. התוכנית כוללת גם מכ"מים ימיים ויכולות תקשורת לוויינית. בנוסף, החברה תספק שירותי אימון. 
 
אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת מודיעין באלביט מערכות, אמר: "ישנו ביקוש גובר לפתרונות הימיים שלנו. אני מאמין שהשילוב הייחודי של פורטפוליו מגוון של מערכות מבצעיות וחדשנות טכנולוגית פורצת דרך, מאפשר לנו לספק מענה אפקטיבי לצרכים המתפתחים של כוחות ימיים."

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: Mikonos

סקר חדש: הגידול במתקפות סייבר הביא לשיפור ביכולות האבטחה בישראל

על פי נתונים של חברת סופוס, רוב צוותי ה-IT בישראל שהתמודדו במהלך  2020 עם גידול בהתקפות סייבר חיזקו את כישורי אבטחת המידע שלהם. מדען המחקר הראשי: העתיד צפוי להיות חסר תקדים באותה מידה כמו העבר