ארה״ב מכניסה לשימוש את מערכת כיפת ברזל

צבא ארה"ב יחל לקלוט שתי סוללות של המערכת תוצרת ישראל בסוף השנה הנוכחית. יערוך ניסוי להפלת טיל שיוט-מטרה

מערכת כיפת ברזל. צילום: דוברות משרד הביטחון

הצבא האמריקני הזמין מישראל שתי סוללות כיפת ברזל, וצפוי להתחיל לקלוט אותן בתחילת דצמבר השנה ובפברואר 2021.  

אתר Defense Blog מביא את דבריו של גנרל בריאן גיבסון, ראש צוות הגנה אווירית וטילים, שאמר כי הצבא מתכנן לפתוח בסדרת ניסויים ואימון צוותי הפעלה של המערכת לאחר שהטילים, המשגרים והמכ"ם יעברו מפס הייצור בישראל למטווח הטילים White Sands בניו מקסיקו. עוד הסביר גיבסון, כי בשלב הניסוי האחרון ייערך שיגור חי של מיירט כיפת ברזל להפלת טיל שיוט-מטרה. לאחר מכן יוצבו הסוללות בפורט בליס, טקסס, ויהיו מוכנות לפריסה מבצעית בספטמבר ובדצמבר 2021.  

גנרל ג'ון מ. מארי, מפקד “פיקוד העתיד” של הצבא, אמר כי "מדובר במערכת נשק בעלת יכולות מוכחות גבוהות", אך שעל הצבא לבדוק אם תהיה אפשרות של שילוב כיפת ברזל במערכת ההגנה המשולבת נגד מטוסים וטילים של הצבא האמריקני (AIAMD). לכך הוסיף גנרל גיבסון, כי ניסויים  שערך חיל הנחתים עם כיפת ברזל הוכיחו כי שתי מערכות ההגנה האווירית יכולות לפעול במשותף, ואולם "יש הבדל בין פעולה במשותף לבין שילוב מלא, אינטגרציה, של כיפת ברזל במערכת האמריקנית".

אולי יעניין אותך גם

Photo by Eliot Blondet/ABACAPRESS.COM via REUTERS

עידן חדש בפייסבוק: תשעה חשבונות של מנהיגים אם יתבטאו בצורה מסיתה

מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור החברה, שהצהירה לפני כשנתיים כי דברי פוליטיקאים מהווים מטבעם אינטרס ציבורי ולכן יש לפרסמם. בסוף השבוע הודיעה כי חשבונו של הנשיא לשעבר טראמפ יושעה עד 2023 לפחות