עסקת ענק: תעשייה אווירית מוכרת מטוסי מודיעין למדינה באירופה

מטוסי מודיעין המפותחים בתעשייה האווירית משמשים לגילוי, התראה ואיסוף מידע מודיעיני אסטרטגי. היקף העסקה 1.2 מיליארדי ש"ח

עסקת ענק: תעשייה אווירית מוכרת מטוסי מודיעין למדינה באירופה

צילום: תעשייה אווירית

התעשייה האווירית חתמה על חוזה בהיקף 1.2 מיליארד שקל (כ- 350 מיליון דולר) עם מדינה מרכזית באירופה בתחום מטוסי מודיעין. מטוסי המודיעין מפותחים בחטיבת אלתא של התעשייה האווירית, בית המכ"ם והמודיעין של ישראל, שהינה מובילה עולמית בתחום. 

מטוסי המודיעין של התעשייה האווירית פועלים בישראל ובמדינות רבות בעולם ונחשבים למערכות בעלות חשיבות אסטרטגית. התעשייה האווירית הינה בין החברות הבודדות בעולם אשר להן יכולת פיתוח טכנולוגיות ייחודיות אלו. פריצת הדרך של החברה בתחום מטוסי המודיעין מתאפשרת הודות לטכנולוגית מזעור מערכות החישה ולצדה, פיתוח אלגוריתמיקה ויישומי תוכנה מבוססי בינה מלאכותית (AI & ML), שעל בסיסם פותחו מערכות מודיעין ברמת ביצועים גבוהה ביותר המשולבות על מטוסי מנהלים. לפני כן, מרבית מטוסי המודיעין בעולם יושמו על מטוסי תובלה גדולים או מטוסי נוסעים.

מנהל מפעל מערכות מוטסות, גדעון לנדא: "אנו גאים להיות בחזית העולמית של שוק מודיעיני אסטרטגי זה ובמסגרתו להציע ללקוחותינו מערכות מהמתקדמות בעולם. מטוסי מודיעין, המפותחים ומיוצרים בתעשייה האווירית, מספקים יכולות מערכתיות וטכנולוגיות אסטרטגיות פורצות דרך ומיועדים למגוון רחב של משימות מבצעיות מודיעיניות. התעשייה האווירית רואה באירופה יעד מרכזי בפעילותה העסקית, תמשיך להציע את המערכות הייחודיות והמתקדמות ביותר ותתמוך בהן לטובת צרכיהם המבצעיים של לקוחותינו השונים".  

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: marphotography

דו״ח חדש: סין הולכת ומרחיבה את קמפיין הדיסאינפורמציה המקוון שלה

חברת הגנת הסייבר FireEye, שזיהתה לראשונה את הקמפיין בשנת 2019, מדווחת כי לאחרונה נצפו עשרות אלפי חשבונות בשפות שונות ובפלטפורמות מגוונות שמטרתם קידום האינטרסים הסיניים וערעור היציבות בארה״ב