התעשייה האווירית פיתחה מודל לחיזוי מצב חולי קורונה

המודל, המבוסס על בינה מלאכותית, חוזה את התפתחות הסטטוס הרפואי של החולים. הוא פותח ע"י מדענים מתחום הלווינים והטילים.

ניתוח מדדים ותחזיות BI, הדמיה באדיבות התעשייה האווירית

התעשייה האווירית פיתחה מודל לחיזוי מצבם הרפואי העתידי של חולי קורונה באמצעות טכנולוגיות בינה מלאכותית, ביג דאטה ולמידת מכונה. המחקר נערך על מידע בענן של המרכז הרפואי שיבא. החיזוי מספק לצוות הרפואי התרעה מראש על אפשרות של החמרה במצב החולה, ובכך מסייע לשפר את הטיפול בחולים ולהגדיל את הסיכויים להצלת חיים. המודל פותח על-ידי צוות החוקרים והמהנדסים במרכז החדשנות של התעשייה האווירית בחטיבת מערכות, טילים וחלל (מט״ח). בימי שגרה, אמונה חטיבה זו פיתוח ובניית מערכות הגנה אווירית כגון מערכת הנשק חץ 2 וחץ 3, ברק 8, ומערכות טילים ולווין מתקדמות.  

ד"ר עינת קליין, מהנדסת חדשנות ראשית בחטיבת מט״ח: "צוות החדשנות של חטיבת מט"ח, שמתמחה בעולמות הטילאות והלווינות, השתמש בידע ובניסיון שלו הפעם לטובת חיזוי מצב רפואי. התעשייה האווירית התגייסה למאבק נגד הקורונה, ולצד הפעילות העסקית השוטפת, פיתחה בשבועות האחרונים טכנולוגיות רבות, המסייעות לצוותים הרפואיים ולמטופלים".

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: דובר צה״ל 

"תפיסת הניצחון" – הצורך בתפיסת לחימה מעודכנת 

מבצע "שומר החומות" מלמד כי גם בלחימה בזירה אחת, בתנאים כמעט אופטימליים, לא הצליח צה"ל להסיר את האיום מהעורף, וודאי שלא התקרב לכדי הכרעה. ראוי שהוא ישמש עבור המערכת הביטחונית קריאת השכמה