עידן הקורונה: טכנולוגיה שתאפשר בחינות מהבית

bigstock

מערכת TomaEtest של חברת Tomax-Think Academy מאפשרת מבחנים מרחוק תוך שמירה על טוהר המידות. HIT מכון טכנולוגי חולון רכש את המערכת ויהיה מהראשונים באקדמיה שמיישם את השיטה המתקדמת שתהיה בעתיד הקרוב נחלתה של כל התעשייה בנושא. מדובר במהלך דיגיטציה של תהליכי בחינות להשכלה הגבוהה, וביישומו של  פתרון דיגיטלי לתהליך ההערכה באקדמיה, המאפשר לבצע מבחני אונליין מרחוק - הנבחן משתמש במחשב האישי שלו תחת שמירה ואבטחה על טוהר הבחינה.

הפלטפורמה מאפשרת ליצור מבחנים, לערוך,לשתף ידע ,לנהל ולבצע את הבחינה אונליין , לתת משוב ולהפיץ ציונים וסטטיסטיקה למערכות הארגוניות. TomaEtest נועלת את מחשב הנבחן ואינה מאפשרת לו שימוש במשאבים שאינם מורשים על פי הגדרת המרצה / מוסד.

עוד מאפשרת המערכת השגחה אוטומטית באמצעות בינה מלאכותית ומנוע לביצוע ניתוח וזיהוי אוטומטי של אירועים חשודים. המנוע מנקד את אמינות הנבחן באופן אוטומטי ומציג למשגיח / מרצה את מדד האמינות של הנבחן .אפשר לבצע להשגחה וצילום ממצלמת המחשב אך גם באמצעות אפליקציה ייעודית לאנדרואיד ולאייפון שמאפשרת לצלם את הנבחן מזווית נוספת.  

שמואל גולדברג מנכ"ל HIT מכון טכנולוגי חולון: "כמוסד טכנולוגי פורץ דרך היתה חשיבות רבה לפתרון הטכנולוגי שנבחר עבור הסטודנטים שלנו. סוגיית המבחנים מעסיקה אותנו מאד מפרוץ משבר הקורונה וקיימנו דיונים רבים בנושא עם הסגל האקדמי ונציגות הסטודנטים. הפתרון הטכנולוגי הייחודי של חברת TOMAX הוא משקף את ערכי וצרכי המכון. "

תומר כהן ועמית זקס, Co-Founders Tomax Think Academy: "כחלק מחזון החברה להוביל חדשנות דיגיטלית בעולם הבחינה וההערכה, פיתחנו בשנים האחרונות מערכת חדשנית וייחודית לביצוע מבחנים און ליין שהנה חלק אינטגרלי מהפלטפורמה שמציעה החברה." 

המערכת מאפשרת למוסדות אקדמיים להחליף את השיטה המסורתית של ביצוע מבחנים עם עט ודף בשיטה חדשנית של ביצוע מבחנים על גבי מחשב מהקמפוס או מהבית. המערכת מכילה יכולת פיקוח ובקרה מרחוק ומנתחת את הוידאו והאודיו באמצעות טכנולוגיה של בינה מלאכותית ומייצרת דו"ח של אירועים חריגים בהתנהלות הנבחן (מתוך מטרה לשמירה על טוהר הבחינות ומקסום חווית הנבחן).

גל שטיינהרט ,סמנכ"ל המכון למחשוב ומערכות: "מרכז המחשבים במכון הטכנולוגי שוקד כל העת על פיתוחים טכנולוגיים מהמתקדמים בארץ במגוון תחומים . עם תחילת משבר הקורונה , סטודנטים במכון הטכנולוגי חולון לא איבדו אפילו יום אחד ומיד פותחו המערכות הנדרשות על מנת להעביר את כלל המכון להוראה מקוונת מלאה תוך הפעלת התכנות מרחוק ומבתי הסטודנטים."

 

 

אולי יעניין אותך גם