תאגיד האקרים: מפעילי תוכנות כופר מקימים שותפות 

bigstockphoto

קבוצת MAZE פועלת להקים קבוצה משותפת של לפחות 13 מפעילי תוכנות כופר על מנת לשתף משאבים. נזכיר כי MAZE היא אחת מקבוצות אלו, שהחלו בתקופה האחרונה לסחוט את הקורבנות באמצעות הודעות כופר ואיום בפרסום חומרים של הארגון או האישיות. לצורך פרסום החומרים, הקימו חלק מהקבוצות אתרים ייעודיים. 

חברת המודיעין הישראלית, KELA, פרסמה לאחרונה כי קבוצת MAZE ממשיכה להדליף נתונים אודות קורבנותיה שלא משלמים, או כחלק מהליך המשא ומתן. אחת הקבוצות עמה משתפת MAZE פעולה היא קבוצת LockBit. 

"MAZE אישרו כי הם עובדים עם LockBit כדי לחלוק את החוויה והפלטפורמה שלהם לדליפת נתונים. הם גם הצהירו כי מפעיל נוסף של תוכנת כופר יצטרף לקבוצה השיתופית שלהם בימים הקרובים", כך לפי הפרסום. "אנו מתייחסים לקבוצות אחרות כאל שותפים שלנו, לא כאל המתחרות שלנו. שאלות ארגוניות עומדות מאחורי כל עסק מצליח." 

עם תשלום כופר ממוצע לאירוע של למעלה מ 100,000 דולרים, וכמה קורבנות שלכאורה שילמו מיליונים, פעולות הכופר נגד ארגונים הצליחו מאוד בחודשים האחרונים. גם ארגונים ישראלים נפלו קורבן בחודשים האחרונים למתקפות כופר שמרביתן לא זכו לפרסום. 

 

אולי יעניין אותך גם

סוריה: אסד מחזק את משמר הרפובליקה - מתוך חשש להפיכה נגדו

אסד מרחיב את משמר הרפובליקה ומעגן את אחיזתו בו באמצעות מינויים מבני העדה העלאווית. בעוד מטרתו של המשמר לשמר את שלטון אסד, הוא יכול להיות גם מופנה נגד צה״ל ברמת הגולן. מאמר מיוחד של אל״מ (מיל׳) פסח מלובני