רוסיה בונה שתי נושאות מסוקים

By Artem Tkachenko - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42155292

אתר tass.ru מדווח כי משרד ההגנה הרוסי הזמין שתי נושאות מסוקים. זאת, לאחר שאת נושאות המסוקים שהזמין מצרפת דחה, ואלו נמכרו למצרים. "משרד הביטחון חתם על חוזה עם מספנת קרץ' זליב, לבניית שתי אוניות הנחיתה האוניברסליות הרוסיות הראשונות (UDC) בסכום כולל של כמאה מיליארד רובל (1.4 מיליארדי דולרים)", כותבים בפרסום. 

ל- TASS אין אישור רשמי על פרטי החוזה. שירות העיתונות של מפעל זליב אמר ל- TASS כי החברה מוכנה מבחינה טכנית לבנות נושאות מסוקים לטובת חיל הים הרוסי, אך ציינה כי אין בידיהם מידע על העסקה ותזמון השקת הספינות. 

כפי שדיווחו קודם לכן מקורות TASS מענף בניית הספינות הרוסי, הדחיקה של האוניות תהיה 25 אלף טון, באורך מקסימאלי של כ-220 מטר. נושאת מסוקים אחת תשא יותר מעשרים מסוקים כבדים על הסיפון, עם תא עגינה לסירות נחיתה ויוכלת לשנע עד 900 נחתים.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה מימין לשמאל: בועז לוי, מנכ"ל התעשייה האווירית ומורדי בן עמי, מנכ"ל תומר במעמד חתימת ההסכם. קרדיט לצילום – מיכאל וינרסקי/התעשייה האווירית

התחרות בשוק המנועים הרקטיים הישראלי גדלה: תעשייה אווירית חותמת על שיתוף פעולה עם תומר

תעשייה אווירית מחממת מנועים מול רפאל - במסגרת ההסכם ירחיבו החברות את הסינרגיה הקיימת ביניהן בתחומי ההנעה הרקטית והטילאות