שר תקשורת חדש: יועז הנדל

יועז הנדל מחליף את דודי אמסלם. טרם מונה מנכ"ל מחליף לנתי כהן. הנדל ימשיך את פריסת הדור 5, הסיבים, הגלים המילימטריים וכן ידאג ל"תקשורת חופשית ועצמאית", כדבריו

קרדיט צילום: יוסי זמיר

היום (ג') התקיים טקס חילופי שרים במשרד התקשורת בירושלים. הטקס התקיים במעמד שר התקשורת היוצא, חה״כ דודי אמסלם והשר הנכנס חה״כ יועז הנדל. בטקס נכחו מנכ״ל משרד התקשורת, נתי כהן ואנשי המשרד, כמו כן נכחו בטקס רינה וסם הילברג, הוריו של רס"ל יוחנן הילברג ז"ל אשר נפל בקרב בלבנון בשנת 1997.

 מדברי שר התקשורת היוצא דודי אמסלם: ״נכנסתי לתפקיד כאשר היה ברור כשמש, שמצב תשתיות התקשורת בישראל נמצא במקום שאם לא נקבל החלטות מיידיות - מדינת ישראל יכולה היתה להדרדר למקום מאד לא טוב, ובמהירות. דבר ראשון הכרזנו על יציאה לדרך של מכרז דור חמש, בכדי לישר קו עם המדינות המובילות והמפותחות בעולם.

"בד בבד הנחנו על השולחן הצעה מצוינת לחברות בדמות 'מתווה הסיבים' על מנת לצמצם את הפערים בפרישת סיבים מול יתר העולם, כל זאת לפני אירוע בקנה מידה עולמי שתפס אותנו, משבר הקורונה. משבר הקורונה חידד את מה שכבר היה ידוע מזמן - שתשתיות תקשורת בריאות ויציבות מהוות משק חיוני, על אחת כמה וכמה במשבר הקורונה אשר במאפייניו הייחודיים - ריתוק אנשים לבית, לימוד מהבית ועבודה מהבית, בעצם כל תרבות הפנאי שהשאירה אותנו שפויים בבתים - היה קריטי על מנת לעבור את המשבר. 

"לשמחתי תשתיות התקשורת והערכות החברות מבעוד מועד הוכיחה את עצמה והמחישה שהתהליכים שהמשרד התחיל ליישם צריכים כעת להיות מואצים, וזה יועז מוטל כעת על כתפייך, להמשיך ולקדם את תהליכי העומק הללו. זה נכון שמצב השוק לא אופטימלי, ויש לפעול בתיאום ושיתוף עם החברות ומשרדי הממשלה הרלוונטים לשיפור המצב, אבל חשוב לזכור תמיד, שלקוח הקצה שמעניין אותנו הוא הצרכן הישראלי, כלפיו אנו מחוייבים ועל כן חייבים לוודא שמצד אחד הצרכן יקבל שרות מצויין וטכנולוגיה מתקדמת, ומצד שני עלינו לשמור על איזון, ועל תחרות בריאה שתאפשר לחברות לעמוד על הרגליים.

"תוך כדי משבר הקורונה גילינו שיש מצוקה קשה ולקונות במספר מגזרים והתערבנו מיידית, על מנת שינתן מענה לאותם מגזרים - הן מבחינה תשתיתית והן מבחינת עלויות ההוצאות החודשיות שישארו שפויות והוגנות. לסיום אני רוצה באמת להודות לאנשים הנהדרים כאן במשרד - משרד התקשורת אמנם אינו משרד עתיר כוח אדם, אבל מצאתי פה אנשי מקצוע רציניים וחרוצים, תמיד עם מוטיבציה אדירה לשנות ולקדם את הנושאים שעל הפרק.

"אני רוצה להודות בראש ובראשונה למנכ״ל המשרד, נתי כהן, אשר ניווט את הספינה במים סוערים, ויחד עם אנשי המשרד, טיפלו באתגרים באופן מקצועי, איכותי ויעיל בתקופה של חוסר ודאות וחוסר יציבות. אני מאחל ליועז הרבה הצלחה, משרד התקשורת הוא משרד מרכזי אשר אחראי על מימד קריטי בחיים של כולנו ואני סמוך ובטוח שתדע להוביל את המשרד למקום הנכון.״

 מדברי שר התקשורת הנכנס, חה״כ יועז הנדל: "אני ניצב היום נרגש מכובד האחריות. חלק גדול מחיי הבוגרים עסקתי בתקשורת, הגעתי לשם אחרי שנים של שירות במערכת הביטחון ולאחר מכן לימוד והוראה על עמינו בעולם האקדמי. המשרד הזה ידע ימים קשים בעבר, אבל אני רוצה להודות לשר היוצא אמסלם ובעיקר למנכ"ל נתי כהן על ההישג הכי משמעותי שלהם בעיני, מעבר לתהליכים מרשימים: רוח קרב ומחויבות."

אולי יעניין אותך גם