יצרן כספומטים מוביל נפל קורבן למתקפת כופר

דיבולד שבסיסה באוהיו היא כיום ספק הכספומטים הגדול ביותר בארצות הברית, עם כ -35 אחוזים משוק מכונות המזומנים ברחבי העולם. לפי דיבולד, בערב שבת, 25 באפריל, צוות האבטחה של החברה גילה התנהגות חריגה ברשת הארגונית

facebook.com/DieboldNixdorf

דיבולד ניקסדורף (Diebold Nixdorf), ספקית מרכזית של מכונות אוטומטיות למשיכת מזומנים (כספומטים) וטכנולוגיית תשלומים לבנקים וקמעונאים, ספגה לאחרונה מתקפת תוכנות כופר ששיבשה את פעולותיה. בחברה אומרים כי ההאקרים מעולם לא נגעו בכספומטים או ברשתות הלקוחות שלה, וכי החדירה רק השפיעה על הרשת הארגונית שלה.

דיבולד שבסיסה באוהיו היא כיום ספק הכספומטים הגדול ביותר בארצות הברית, עם כ -35 אחוזים משוק מכונות המזומנים ברחבי העולם. החברה המונה 35,000 עובדים מייצרת גם מערכות נקודת מכירה ותוכנה המשמשת קמעונאים רבים. 

לפי דיבולד, בערב שבת, 25 באפריל, צוות האבטחה של החברה גילה התנהגות חריגה ברשת הארגונית. בחשד למתקפה של תוכנת כופר, דיבול אמרה כי החלה מייד לנתק מערכות ברשת הרלוונטית כדי להכיל את התפשטות התוכנה הזדונית.

אולי יעניין אותך גם

אימון של הצבא האוקראיני, ארכיון. צילום: REUTERS/Valentyn Orgirenko

ארה״ב תספק סיוע צבאי מסיבי לאוקראינה

הפנטגון הודיע ביום ששי על עסקת סיוע צבאי חדשה לאוקראינה בסך 150 מיליון דולר, הכוללת מכ"ם, ציוד נגד רחפנים, ספינות סיור ומערכות שו"ב