טעות במסמך: המשטרה (לא) הזמינה ציוד מיגון לקורונה בסוף 2019

צילום: דוברות המשטרה

מגיפת הקורונה שהחלה בסין בנובמבר, החלה להתפשט בעולם רשמית בינואר השנה ותפסה מדינות רבות לא מוכנות. כולל ישראל שהחלה לטפל בקורונה לקראת סוף פברואר. כחודש לאחר הצהרת ארגון הבריאות העולמי כי הנגיף עובר מאדם לאדם. ולמרות זאת, בימים האחרונים צף מסמך רשמי של המשטרה, לכאורה מדצמבר 2019, שכותרות "תיחור מספר 5 בנושא רכש ציוד מיגון קורונה עדכון מספר 2". 
 
במבט ראשון, עולה מהמסמך כי המשטרה, בניגוד לכל שאר מוסדות וארגוני המדינה הרשמיים, ידעה כבר בדצמבר 2019 כי מגיפת הקורונה בדרכה לישראל. כחודשיים וחצי לפני שמשרד הבריאות נכנס לפעולה בנושא. מכאן, עלתה השאלה מי אמר למשטרה כבר בדצמבר לרכוש ציוד מיגון לקורונה. 
 
ובכן, פניה למשטרה, וברור במשטרה, העלו כי מדובר בטעות במסמך. מסתבר כי ברכש של המשטרה לקחו מסמכים ממכרז אחר לרכש מכשירי מדידה אלקטרוניים שפורסם בנובמבר 2019, שינו להם רק את התוכן, השאירו את חותמת הזמן המקורית - ופרסמו. 
 
לסיכום, בפועל המשטרה לא ידעה בדצמבר שהקורונה תגיע לישראל ומכרז לרכש ציוד הגנה לקורונה יצא כאמור לפני מספר ימים, אבל עם תאריך של מכרז אחר. 
 
המסמך השגוי: 
 

אולי יעניין אותך גם

ביהמ״ש העליון, וושינגטון הבירה. צילום: REUTERS/Erin Scott

ארה״ב: ביהמ״ש העליון הפך הרשעה של שוטר שהואשם בגניבת נתונים ממאגר מידע ממשלתי

השופטים הכריעו כי החוק על פיו התבססה ההרשעה מתייחסת רק לגישה בלתי מורשית למחשב, ולא לשימוש ברעה בנתונים אליהם הייתה גישה. ההחלטה מצמצמת את היקף החוק המשמש ככלי העיקרי במאבק בפשיעה ברשת