בגלל מחירי הנפט: סעודיה מקצצת בהוצאות הממשלה

REUTERS/Kevin Lamarque/File Photo

שווי מניותיה של סעודיה בשווקים הפיננסיים מצוי בירידה ושר הכספים של הממלכה מודיע על "אמצעים מכאיבים", כולל קיצוץ משמעותי בהוצאות הממשלה. כל אלו צעדים הכרחיים בגלל מגפת הקורונה וצניחת מחירי הנפט. רשת בלומברג דיווחה כי הירידה בשווי המניות היתה בשיעור של 7.4 אחוזים, ונרשמו ירידות גם במניות של חברת ARAMCO, בנק אל ראג'י, בנק הסחר הלאומי והבנק הסעודי-בריטי. 

שר הכספים הסעודי מוחמד אל ג'דאן אמר כי ארצו, שהיא יצואנית הנפט הגדולה בעולם, חווה משבר שלא היה כמותו מזה עשרות שנים ולפיכך יש צורך בהפחתה "עמוקה" של הוצאות הממשלה. הוא דיבר בערוץ הטלוויזיה אל-ערביה. איש הכספים הבכיר של חברת  DUBAI CAPITAL בדובאי מוחמד אל יאסין אמר כי המשקיעים לוקחים ברצינות רבה את אזהרות שר הכספים של סעודיה ולכן יש לצפות להפחתה בהוצאות ממשלת ריאד בשיעורים הרבה יותר גדולים מאשר בין 20 ל-30 אחוזים, כפי שצפו בתחילת המשבר.

צניחת מחירי הנפט מפעילה לחץ כבד על המטבע, הריאל הסעודי, ומומחים סבורים שהדרך הנכונה היא שממשלת סעודיה תבצע "שינויים פיסקליים מפליגים".

אולי יעניין אותך גם

דניס הופמן, Dell Technologies. צילום: באדיבות החברה

חברת Dell טכנולוגיות חודרת לתחום הטלקום

תבנה רשתות תקשורת 5G למפעילים. פתרונות התשתית והשירותים החדשים יאפשרו לספקי התקשורת לפרוס ולנהל באופן אוטומטי אלפי מכשירי קצה, רשת ואחסון על פני מספר מיקומים