סקר: אחוזים בודדים מהארגונים חווים את יתרונות מחשוב הענן

סקר גלובלי של יותר מ-1,250 מקבלי החלטות IT, בארגונים ציבוריים ופרטיים, מצא כי חמישה אחוזים בלבד, נכון למועד הסקר, השיגו רמה משמעותית של עקביות בתשתיות ה-IT שלהם

bigstockphoto

סקר גלובלי של יותר מ-1,250 מקבלי החלטות IT, בארגונים ציבוריים ופרטיים, מצא כי חמישה אחוזים בלבד, נכון למועד הסקר, השיגו רמה משמעותית של עקביות בתשתיות ה-IT שלהם, המשתרעות לרוחב הארגון. תוצאות המחקר מדאיגות, בהתחשב בכך שכמעט שני שליש (64%) מהארגונים, הגדילו יותר את השקעותיהם בשירותי ענן ציבורי ב-2019, בהשוואה ל-2018.

על פי דוח של Enterprise Strategy Group, שהוזמן ע"י אינטל ודל טכנולוגיות, בעוד מספר גדל והולך של ארגונים מעביר עומסי עבודה לספקי שירותי ענן ציבורי, רבים המשיכו לפתח את סביבות ה-IT המקומיות שלהם, על מנת לעמוד בקצב באמצעות מתן גמישות בצריכת התשתית. העלייה בגישת הפיצול הזו גורמת לכך שארגונים מתמודדים עם סביבות מרובות עננים מורכבות מדי. 73% מהארגונים הסכימו כי השימוש בענן ציבורי או בסביבת מולטי קלאוד, לצד תשתית מקומית, מוסיפה מורכבות לתפעול ה-IT שלהם.

באופן לא מפתיע, כל המשיבים לסקר מכירים בערכה של פשטות ניהולית. כשבעה מכל עשרה מקבלי החלטות IT, צופים כי עליה בניהול עקבי של הענן תוביל להפחתת העלויות הכוללות בכ- 19% בממוצע. הנסקרים הסכימו פה אחד, כי עקביות בניהול הענן תהיה בעלת השפעה חיובית על חווית המפתח, כאשר 96% ציינו שהדבר יקל על המפתחים לקדם קודים ליצור. 56% מהנסקרים מצפים שהדבר יקרה ברמה היומית. בנוסף, הארגונים צופים גם הפחתה במספר פרצות האבטחה, קריסות של יישומים ואירועים אחרים המשפיעים על הנתונים הנמצאים בענן, ב-30% בממוצע.

הדוח אף מסביר כיצד יתרונות טכנולוגיים אלו, יכולים להיתרגם ליתרונות גדולים עוד יותר עבור העסק. לדוגמא, 38% מהארגונים דיווחו כי מאז שהשיגו עקביות בניהול הענן, יוזמות הענן ההיברידי שלהם, סייעו להם להניע חדשנות וליצור בידול תחרותי. 90% דיווחו על עליה ביעילות ובפשטות התפעולית. מעבר ליעילות, 87% ממקבלי החלטות ה-IT, ציינו כי הם חוו האצה בזמני היציאה לשוק, 81% דיווחו על הגדלת קצב החדשנות, 77% ציינו כי האיצו את מחזורי פיתוח היישומים שלהם ו-74% הצליחו לאמץ טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML).

הדוח ממליץ על דרכים להשגת שיפור משמעותי בעקביות ענן, תוך תקופה של 12-18 חודשים. הענן הפרטי: בעוד עקביות בניהול הענן היא קריטית, זו אינה הדרישה היחידה להצלחת הענן ההיברידי. ארגונים צריכים גם להבטיח כי התשתית המקומית שלהם היא מודרנית, מותאמת לענן, היפר-אחודה (Hyperconverged) ומונעת ממשק API.

לשפר מיומנויות של צוות ה-IT: בהתבסס על אותם מקרים מוצלחים בשוק, עקביות בניהול ענן תהיה טרנספורמטיבית עבור צוותי IT, באמצעות שימוש מוגבר בבינה מלאכותית ולמידת מכונה (AI ו-ML בהתאמה) ופיתוח מואץ של יישומים. כאשר עבודת ניהול הענן זורמת, מקבלי החלטות IT צריכים להתמקד בהדרכה ובגיוס כוח אדם המחזיק במיומנויות הדרושות לניתוח דאטה מתקדם, DevOps ויוזמות אוטומציה חכמות.

אולי יעניין אותך גם

בנימין גנץ, שר הביטחון, והאיש שאחראי על מלמ״ב. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון

דעה | החקירות של מלמ״ב נעשות באופן דורסני - וזה מטריד את הקהילה המשפטית 

מאז חילופי האישים ביחידת החקירות של מלמ"ב בשנת 2017 חל גידול בכמות החקירות נגד חברות ביטחוניות. גורמים משפטיים טוענים שאין פיקוח על הגוף הזה ושהוא נוקט בפרקטיקות שאינן מקובלות בענף. משרד הביטחון מכחיש את הטענות וטוען שכל הפעילות תחת פיקוח של הפרקליטות. משרד המשפטים נאלם