לוקהיד מרטין ממשיכה לתמוך בגני הילדים "מדעקידס"

לוקהיד מרטין ממשיכה לתמוך בגני הילדים "מדעקידס" גם בתקופת הקורונה: תתרום 350 אלף ש"ח להקמת "מדעקידס אונליין" - תכנית לימודים מדעית מקוונת הכוללת מאות טאבלטים, מרכז לימודים אינטראקטיבי, יצירת תכנים מדעיים והעברתם לתלמידי הגנים בחודשים הקרובים

לוקהיד מרטין ממשיכה לתמוך בגני הילדים "מדעקידס"

קרדיט לתמונות: מדעקידס ולוקהיד מרטין

חברת לוקהיד מרטין ממשיכה את התמיכה בחינוך לתחומים מדעיים בישראל גם בתקופת הקורונה. החל משנת 2015 הקימה לוקהיד מרטין שבעה גני ילדים מדעיים כחלק מתוכנית "מדעקידס", בשיתוף פעולה עם קרן רש"י, משרד החינוך, ארגון "בית יציב" ועיריות ירושלים, באר שבע וקרית מלאכי.

בחודשים האחרונים, ישראל מתמודדת עם האתגרים הרבים שהביאה עימה מגפת הקורונה. אחד מהאתגרים החברתיים המשמעותיים ביותר של הקורונה הוא השינוי בשגרת החיים והפסקת הפעילות השגרתית של כלל מערכות החינוך במוסדות הלימוד, ובתוכם גני הילדים. הילדים בישראל, כמו חבריהם ברחבי העולם, שוהים בביתם ומערכת החינוך נמצאת באתגר אמיתי של שימור שגרת לימודים רציפה, כאשר הריחוק החברתי מהחברים והצוות החינוכי מתחזק מיום ליום. כפועל יוצא, מערכת החינוך בישראל עברה בשבועות האחרונים משיעורים בכיתות ללמידה מקוונת.

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, יזם תרומה מיידית של החברה בסך 350 אלף ש"ח למימון תכנית ייחודית ומקיפה ללימודים מקוונים, "מדעקידס-אונליין": התוכנית כוללת את מאות תלמידי גני הילדים בירושלים, באר שבע וקרית מלאכי אשר במסגרתה ימשיכו לקחת חלק בשיעורים מדעיים ולהעשיר את הידע ותחומי העניין שלהם, גם בימים אלו של שהות ממושכת בבתים.

תכני הלימוד האינטראקטיביים שמופקים בימים אלו יכללו שיעורי העשרה מדעית מקיפה בתחומי ה-STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה), ניסויים מדעיים וכן העשרה פרטנית. התרומה תממן רכישה של מאות טאבלטים וחיבור לרשת אינטרנט מהיר, הפקת תכנים מדעיים ייחודיים לתוכנית והעלאתם למערכת לימודית מיוחדת וכן את הכשרת המדריכים החינוכיים המקצועיים, בנוסף לצוותי הגננות שימשיכו בהעברת התכנים הלימודיים הרגילים.

צוותי "מדעקידס" יקימו מרכז פעילויות מדעיות אינטראקטיביות שיתכלל את כלל התוכן החינוכי ויפקח על הכיתות הווירטואליות. "מדעקידס-אונליין" יסייע לא רק לסגור פערים לימודיים בזמן הקורונה אלא, יהווה כלי עבור תלמידי הגנים להמשיך ללמוד, לצרוך תוכן חינוכי ולתפעל מערכות דיגיטליות. הטאבלטים יחד עם הגישה לכלל התכנים החינוכיים-מדעיים יישארו בידי התלמידים גם לאחר סיום משבר הקורונה וילוו אותם בהמשך דרכם בתוכנית "מדעקדיס" בבתי הספר היסודיים ולאחר מכן גם בתיכון.

"מדעקידס-אונליין" תכלול לא רק תוכן לימודי בתחומי ה-STEM אלא גם תתמקד בהיבטים החברתיים-רגשיים של התלמידים בתקופה זו: גיבוש חברתי, דיאלוג רגשי, פעילויות תרפיות, שליטה בתגובות רגשיות, שיתוף חוויות, הומור, הצבת יעדים ועמידה בהם, זיהוי אתגרים והזדמנויות והתמודדות עם קשיים. הפעילויות המקוונות יתבצעו בהיקפים שונים, החל מפעילות פרטנית, עבור בקבוצות למידה קטנות ועד פעילות של כלל ילדי הגן בכדי לענות על צרכי הילדים הן בצד החינוכי והן בצד הרגשי.

אולי יעניין אותך גם

טורקיה מתנגדת לצירוף מדינות נורדיות לברית נאט״ו

טורקיה טוענת ששוודיה ופינלנד מארחות קבוצות המוגדרות באנקרה כארגוני טרור. מטה נאט"ו וארה"ב הביעו ביטחון שטורקיה לא תמנע את צירוף שתי המדינות