בריטניה משיקה תכנית הצלה לחברות הזנק

תחת המותג Future Fund ממשלת בריטניה תשקיע כ-250 מליוני ליש"ט בחברות הזנק. הכסף יכנס לקרן החדשה (באמצעות הבנק העסקי הבריטי). כדי לפתוח את ההשקעה - שנראית בצורה של שטר הלוואה להמרה - עסקים חייבים להבטיח סכום שווה או יותר של מימון תואם ממשקיעים פרטיים, ולהיות חברה פרטית רשומה בבריטניה שגייסה בעבר לפחות 250,000 ליש"ט בחמש השנים האחרונות.

הקרן לעתיד צפויה להשיק בחודש מאי ותראה כי ממשלת בריטניה תשקיע בין 125,000 ל-5 מיליון ליש"ט בסטארט-אפים מתאימים. כמו כן, נכתב כי היקף הקרן "בבדיקה", מה שאומר ייתכן יותר כסף למשלם המסים בעתיד. הגשת הבקשות פתוחה עד סוף ספטמבר הקרוב.

בנפרד מהקרן החדשה, ממשלת בריטניה משקיעה עוד 750 מיליון ליש"ט של תמיכה ממוקדת במה בחברות מו"פ. המזומנים יועברו באמצעות תוכנית המענקים וההלוואות הקיימות של Innovate UK.

אולי יעניין אותך גם

Palestinian protesters run as Israeli police fire water canon containing a foul smelling substance amid ongoing tension ahead of an upcoming court hearing in an Israel-Palestinian land-ownership dispute in the Sheikh Jarrah neighbourhood of East Jerusalem May 5, 2021. REUTERS/Ammar Awad
 

דעה | חמאס מבססת משוואה חדשה מול ישראל, והחשש מהתלקחות דו-זירתית גובר

״אם לא תיפסק התוקפנות בשייח׳ ג׳ראח, האויב ישלם ביוקר״. לשון הכרזתו האחרונה של מוחמד דף. המשמעות: חמאס מאיים להגיב מרצועת עזה ובדרך צבאית על התרחשויות בירושלים