מתאם הפעולות עם איראן: מוחמד קווטאראני מחיזבאללה על הכוונת של ארה"ב

"מוחמד קווטאראני הוא מנהיג בכיר בכוחותיו של חיזבאללה בעירק והשתלט על חלק מהתיאום הפוליטי של קבוצות טרור המיושרות עם איראן, שאורגנו בעבר על ידי קאסים סולמאני", מסבירים במחלקת המדינה האמריקנית

תוכנית התגמולים האמריקאית של מחלקת המדינה לתגמול לצדק מציעה תגמול של עד 10 מיליון דולר למידע על פעילויות, רשתות ומקורביו של מוחמד קווטאראני, מפקד בכיר בחיזבאללה. "הודעה זו היא חלק מהצעת התגמול העומדת של המחלקה על מידע המוביל לשיבוש המנגנונים הכספיים של חיזבאללה הלבנוני", נכתב בפרסום של מחלקת המדינה האמריקנית.

מוחמד קווטאראני הוא מנהיג בכיר בכוחותיו של חיזבאללה בעירק והשתלט על חלק מהתיאום הפוליטי של קבוצות טרור המיושרות עם איראן, שאורגנו בעבר על ידי קאסים סולמאני לאחר מותו של סולמני בינואר. "בתפקיד זה הוא מקל על פעולות של קבוצות הפועלות מחוץ לשליטת ממשלת עירק שדיכאו את המחאה באלימות, תקפו משימות דיפלומטיות זרות ועסקו בפעילות פלילית מאורגנת רחבה. כחבר במועצה המדינית של חיזבאללה, קווטאראני פעל לקידום האינטרסים של חיזבאללה בעירק, כולל מאמצים של חיזבאללה לספק הכשרה, מימון, תמיכה פוליטית ולוגיסטית לקבוצות המורדים השיעים העירקיים", מוסיפים בפרסום. 

 

אולי יעניין אותך גם

מאת Oyoyoy - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26723974

דעה | נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד עדיף על אחד בחיפה 

בנוסף לדעת רת״א ורש״ת, גם סקר שבוצע על ידי חברה ספרדית תומך במסקנה אחת - עדיף נמל תעופה בינלאומי ברמת דוד על פני אחד בחיפה. מקבלי ההחלטות יתייחסו לדרג המקצועי?