השפעת הסגר: עליה בתלונות על פדופיליה ברשת

מוקד 105 של משטרת ישראל המטפל בתלונות הקשורות לאלימות מינית ואחרת נגד קטינים ברשת מדווח על עליה של 50 אחוזים בדיווחים מאז תחילת הסגר

bigstockphoto

במסגרת מאמצי משטרת ישראל להגנה על קטינים מפני פגיעות ברשת בשיטות מגוונות, זיהו בימים האחרונים ביחידה 105 בלהב 433 עלייה של כ- 50% במספר השיחות המתקבלות במוקד, החל מדיווחים פליליים של הפצת סרטונים ותמונות אינטימיות וביצוע עבירות מין ועד לפגיעות שאינן פליליות כביוש (שיימינג). מוקד 105 פועל 24/7 וימשיך לפעול גם בימי ערב חג הפסח וחול המועד.

"אנו קוראים להורים בתקופה רגישה זו, בה ילדים ובני נוער רבים גולשים במרשתת, לגלות מעורבות ואחריות בפעילות המתבצעת ברשת, לשוחח עמם ולוודא כי הם מבינים את הסכנה הטמונה בכך. בנוסף יש לזכור כי הילדים ובני הנוער נמצאים בעת הזו בתקופה של ריחוק ובידוד חברתי ממסגרות החינוך והפנאי, דבר שגורם ללחץ נפשי ופנייה מרובה לסיוע במצוקה נפשית למוקד 105", אומרים במשטרה.

מוקד 105 משלב פעילות כלל ממשלתית למלחמה באלימות רשתית של שוטרים לצד נציגי משרדי ממשלה: המשרד לביטחון פנים, משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד המשפטים ומשרד הרווחה. המוקד מעניק שירות הוליסטי לציבור בתחום עיסוקה של היחידה.

אולי יעניין אותך גם