חיילים משוחררים? כנסת ישראל מסדרת לכם 10,000 ש"ח על חשבון הפקדון

הצעת חוק של ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה, לשחרור כספי פיקדון כהוראת שעה תאפשר לכל חייל משוחרר למשוך עד 10,000 ש"ח לטובת התמודדות פיננסית עם משבר הקורונה

קרדיט לתמונה: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

הצעת חוק של ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה, לשחרור כספי פיקדון כהוראת שעה. כזכור, חיילים משוחררים בשל גילם הצעיר, בחלקם לא כלולים בתכנית הכלכלית שהציג השבוע משרד האוצר.

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה, אמר בפתח הדיון בוועדה: "הגיעו אליי פניות מחיילים משוחררים אשר מבקשים שתהיה להם אופציה להשתמש בכספי הפיקדון בתקופה קשה זו. שוחחתי על כך עם משרד הביטחון והאוצר, יש הצעה שנשמעת הגיונית על פניה והיא לשחרר  כבר עכשיו חלק מכספי הפיקדון בהוראת שעה."

ח"כ עפר שלח קיבל את הסכמת משרד הביטחון לעניין ומשרד האוצר עורך היום בדיקה בנושא. מתוך הצעת החוק של ח"כ עפר שלח וחברי הוועדה: "יבוא חייל משוחרר זכאי על פי בקשתו לקבל לידיו מכספי הפיקדון סכום שלא יעלה על 10,000 ₪ לשם התמודדות עם משבר נגיף הקורונה. תוקפו של חוק זה עד סוף השנה הנוכחית."

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס