שב"כ יוכל לנטר אזרחים עד סוף אפריל

ועדת המשנה תמשיך לפקח ותקבל דיווח אחר המידע שנמסר למשרד הבריאות על ידי השב"כ אחת לשישה ימים. "הוועדה שמרה על האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור, לבין שמירה על הזכות לפרטיות", אמר יו"ר ועדת הכנסת הזמנית לענייני השב"כ, רא"ל (במיל') אשכנזי

רא"ל (במיל') אשכנזי. קרדיט צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

בתום מרתון דיונים ולאחר שהכניסה בה תיקונים מרסנים, ואמצעי בקרה ופיקוח: ועדת הכנסת הזמנית לענייני השב"כ אישרה את החלטת הממשלה להסמיך את שב"כ לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הקורונה- למשך חודש ימים (עד 30 באפריל 2020). היו"ר, רא"ל (במיל') אשכנזי: נשמר האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור לבין שמירה על הזכות לפרטיות של אזרחי ישראל, ככל הניתן.

"אנו נמצאים בעיצומו של משבר הקורונה שפוקד את ישראל והעולם. סיימנו היום תהליך ארוך, שהחל עוד בשעות האחרונות לכינון הכנסת ה-22, ואשר נמשך מיום חמישי האחרון עד היום (שלישי) ברצף. באופן חריג, קיימנו את הדיונים באופן פתוח לציבור, לטובת שקיפות מלאה - למעט פרק אחד, שבו הוצגו לוועדה האמצעים הטכנולוגיים על דיוקם ואופן הפעלתם. הוועדה שמרה על האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור, לבין שמירה על הזכות לפרטיות של אזרחי ישראל, ככל הניתן. צמצמנו למינימום הנדרש את המידע המועבר." אמר היו"ר אשכנזי.

ועדת המשנה תמשיך לפקח ותקבל דיווח אחר המידע שנמסר למשרד הבריאות על ידי השב"כ אחת לשישה ימים. ההחלטה תהייה בתוקף עד ה-30 באפריל 2020 – כאשר עד אז דרש היו"ר אשכנזי מהממשלה למצוא חלופות למצב הקיים, או להגיש לוועדה עבודת מטה מסודרת שתסביר מדוע אין חלופה אחרת. בדיונים השתתפו מנכ"ל משרד הבריאות, נציגי שב"כ, משרד המשפטים, משטרת ישראל, המל"ל, ארגונים אזרחיים ועוד.

אולי יעניין אותך גם