דרישה: החרגת ענף ה-IT כמגזר עבודה חיוני למשק

מנכ"לי החברות מטריקס, וואן טכנולוגיות, מלם-תים, נס, טלדור ואמת מחשוב: "אנו מודאגים לגבי ההשלכות החמורות של הצעדים שהוחלו עד כה, על כלל המשק ועל ענף ה-IT כחלק חשוב בו"

עדי אייל, מנכ"ל חברת וואן טכנולוגיות, המשמש כיו"ר הפורום. צילום: חזי רגב

החברות הישראליות הגדולות בענף טכנולוגיות המידע (IT), מטריקס, וואן טכנולוגיות, מלם-תים, נס, טלדור ואמת, הודיעו על הקמת "פורום החירום של חברות טכנולוגיות המידע" (Information Technology Companies- ITC), וקוראות לכל חברות הענף בישראל להצטרף לשורותיו. הפורום הוקם לצורך ניהול ההתמודדות עם השלכות משבר הקורונה על פלח שוק טכנולוגיות המידע . החברות יפעלו יחדיו  מול רשויות השלטון, לניהול האתגרים, המשימות והצרכים המשותפים לענף, על מנת לקבל מענה ופתרונות הולמים. פורום החירום יפעל במהלך פרק הזמן שיידרש לכך ועל פי שיקולי החברות הפעילות בו.

כצעד ראשון במסגרת הפעילות, פנו מנהלי חברות הפורום למשרד הכלכלה ולמשרד האוצר, בדרישה להחרגה בתקנות לשעת חירום, גם את ענף ה-IT, כספק שירותים חיוניים לכלל המשק. זאת, על מנת שניתן יהיה להסיר את מגבלת ה-30% על נוכחות העובדים בעבודה ולאפשר לחברות להמשיך לספק את שירותיהן במלוא התפוקה, עד כמה שניתן במסגרת מצב החירום, לכלל הארגונים הנתמכים במערכות טכנולוגיות הנדרשות לפעילותן הרציפה.

"אנו מכבדים את שיקולי הממשלה, במאבק למיגור מגפת הקורונה בישראל", אומרות חברות הפורום. "יחד עם זאת, אנו מודאגים לגבי ההשלכות החמורות של הצעדים שהוחלו עד כה, על כלל המשק ועל ענף טכנולוגיות המידע כחלק חשוב בו. על מנת למזער את פוטנציאל הנזק הכלכלי-אנושי האדיר, יש לשקול מחדש את היקף השבתתם של ענפים שונים במשק ואת הגדרתם כחיוניים בשעת חירום, ובכלל זה ענף טכנולוגיות המידע".

עדי אייל, מנכ"ל חברת וואן טכנולוגיות, המשמש כיו"ר הפורום, אמר כי "החברות בענף ה-IT אחראיות לאספקת שירותי מחשוב חיוניים ולתפעולן של מערכות מידע קריטיות, לרבות מערכות פיננסיות, ממשלתיות, בריאותיות וביטחוניות, עבור ארגונים מובילים בישראל, אשר רבים מהם הוגדרו כחיוניים למשק. לשרידותן של מערכות אלו, יש השפעה מכרעת על ההמשכיות העסקית של ארגונים, ועל יכולתם להתאושש בהקדם האפשרי מהשלכות המשבר. יחד עם זאת, אלפים רבים של ארגונים ועסקים נוספים, בסקטור הציבורי והפרטי, אשר לא הוגדרו כחיוניים, זקוקים אף הם לתמיכה במערכות ה-IT שלהם. המחסור באנשי שירותים ותמיכה מקשה עלינו לדאוג לצמצום פוטנציאל הפגיעה בעסקיהם, בין היתר כתוצאה מהאטה או השבתה של מערכות טכנולוגיות חיוניות".

עוד הוסיף אייל כי "כחברות למודות ניסיון וותק בתעשייה, ידענו ונדע להתמודד בזהירות ובאחריות עם האתגרים האנושיים, הפיננסיים והמקצועיים העצומים שיצר משבר הקורונה. אנו פועלים כמיטב יכולתנו לצמצום הפגיעה בכשלושים אלף העובדים המועסקים בחברות הפורום ובעשרות אלפי עובדים נוספים המועסקים בענף כולו".
 

אולי יעניין אותך גם