דו"חות התעשייה האווירית ל-2019: הכנסות של יותר מ-4 מיליארד דולר

הכנסות החברה גדלו ב-2019 ב-426 מיליון דולר, והרווח גדל לרמה הגבוהה ביותר בעשור האחרון, עם סכום של 90 מיליון דולר. יו"ר התעשייה האווירית: "המהפך העסקי שעוברת החברה בשנים האחרונות נותן פירותיו"

דו"חות התעשייה האווירית ל-2019: הכנסות של יותר מ-4 מיליארד דולר

מנכ"ל התעשייה האווירית, נמרוד שפר. צילום: כפיר זיו

התעשייה האווירית פירסמה היום (ה') את הדו"חות הכספיים שלה ל-2019. החברה מדווחת על צמיחה של 12% במכירות לכ-4.1 מיליארד דולר (זוהי פעם ראשונה שבה החברה חוצה את רף 4 מיליארד הדולרים בהכנסות), בהשוואה לכ-3.6 מיליארד דולר ב-2018.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

הרווח הנקי של התעשייה האווירית צמח לכ-90 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-44 מיליון דולר ב-2018. הון החברה מסתכם בכ-929 מיליון דולר.  צבר ההזמנות שלה עומד על כ-13.4 מיליארד דולר, המייצגים יותר משלוש שנות פעילות.
 
יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר מסר עם פרסום הדו"חות: "המהפך העסקי שעוברת החברה בשנים האחרונות נותן פירותיו בתוך תקופה קצרה, כפי שניכר בתוצאות הכספיות של 2019. האירועים בעולם אף מציבים בפנינו הזדמנויות עסקיות לצמיחה אנאורגנית במגזר הביטחוני-טכנולוגי". 
 
מנכ"ל התעשייה האווירית נמרוד שפר מסר: "שנת 2019 הייתה שנת מבחן ראשונה למימוש האסטרטגיה העסקית החדשה של החברה והתוצאות הטובות משקפות עבודה מאומצת של כלל עובדי התעשייה האווירית ומנהליה. השיא בהכנסות אליו הגיעה החברה, הרווח הנקי הגדול מאז שנת 2010, יחד עם הגידול ביתר הפרמטרים, משקפים מיקוד עסקי והתייעלות תפעולית רוחבית. האתגרים העומדים בפני המשק הישראלי והעולמי בתקופה זו הינם מורכבים ולא ניתן עדיין להעריך את היקפם באופן ודאי. התעשייה האווירית נערכת ופועלת בנחישות, בראש ובראשונה לשמור על בריאות עובדיה לצד שמירת החוסן וההמשכיות העסקית".