זום לכולם: הדרכים להתנהלות נכונה בשיחות וידאו מקוונות

משתמשים בזום לשיחות וידאו? מומחה סייבר ממליץ על מספר פעולות שיקטינו את ההסתברות לבעיות אבטחת מידע בעת השימוש

ליאור בן דוד, מייסד ומנכ"ל חברת הסייבר LBD. קרדיט צילום: שי גלאור

לאור הגבלות התנועה והעבודה שהטילה ממשלת ישראל על העסקים במשק עבור מאות אלפי עובדים לעבודה מהבית. חלקם הגדול עושה שימוש בשירותי שיחות וידאו, ביניהם שירות ZOOM הנחשב פופולארי בשוק הישראלי. השירות מציע מפגשי וידאו מרובי משתתפים בצורה נוחה. עם זאת, גם עבודה בצורה זו כוללת בחובה איומי סייבר.

בשל פוטנציאל איום הסייבר, ממליץ ליאור בן דוד, מייסד ומנכ"ל חברת הסייבר LBD, חוקר ומרצה בינלאומי על מספר כללים ליישום בעת שימוש בזום. "יש לוודא הגבלה להתחברות רק מישראל בכל פתיחת חדר. יש להמנע משימוש חוזר בסיסמא המשמשת לכניסה לחדר. בכל פגישה יש לפתוח מספר חדר רנדומלי חדש (האופציה נבדקה וקיימת). פתיחת חדרים כדאי שתבוצע רק על ידי מורשים לכך.

"יש לוודא קיום רשיונות לפי הנדרש בהתאם לסוג השימוש הנדרש. יש לעדכן את התוכנה אחת לחודש לכל הפחות (לפני כחודש למשל פורסמו מספר פגיעויות במערכת זו והצפי שיתגלו יותר ויותר עקב השימוש הנרחב). דיונים רגישים מומלץ להשתמש באוזניות ולוודא סביבה סטרילית. לפי פירוט המערכת קיימת יכולת עמידה בדרישות אבטחת מידע כמו הצפנה."

בנוסף להמלצות של בן דוד, מומלץ לבחון את ההמלצות של חברת זום.

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | נתניהו נגד שבתאי 

אחרי שנתניהו התנגש בנדב ארגמן בגלל הצהרתו של האחרון בדבר הסתה לאלימות ברשתות - הגיע תורו של המפכ״ל, קובי שבתאי במצעד הדגלים. בינתיים, שבתאי לקח אחריות וביטל את המצעד. בלשכת רוה״מ חששו לעקוף אותו