צרפת שיחררה איראני שעסק בהברחת רכיבים לתעשיית המל"טים

ג'לאל רוחולנאג'אד, 41, נעצר בצרפת בפברואר 2019. הוא פעל בשם חברה שמספקת רכיבים לתעשיית המל"טים של משמרות המהפכה באיראן

מל"ט איראני. צילום ארכיון: AP

"ארצות הברית מתחרטת עמוקות על ההחלטה החד-צדדית של צרפת לשחרר ממשמורתה הלאומית את האיראני ג'לאל רוחולנאג'אד", נכתב בפרסום של מחלקת המדינה האמריקנית, "רוחולנאג'אד היה נושא לבקשת הסגרה אמריקנית. יש נגדו כמה אישומים אמריקניים יוצאי-דופן הקשורים לייצוא בלתי-חוקי של יישומים צבאיים בניגוד לסנקציות. לארצות הברית ולצרפת יש אינטרס משותף להביא לדין את הנאשמים בפשעים חמורים, במיוחד במקרים עם השלכות ביטחוניות לאומיות. מצער במקרה זה כי צרפת לא הצליחה לקיים את חובות האמנה שלה ומנעה את רדיפת הצדק".

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

רוחולנאג'אד, בן 41, נעצר בצרפת בפברואר 2019. הוא פעל בשם חברת Rayan Roshd Afzar. החברה מספקת מרכיבים לתעשיית המל"ט של משמרות המהפיכה. "ראיאן רושאד ייצרה רכיבים טכניים לתוכנית כלי הטיס הבלתי-מאוישים של ה-IRGC. ראיאן רושאד פעלה לייצור תוכנה לתוכנית התעופה והחלל של IRGC. בנוסף, ראיאן רושאד ייצרה כלים שתמכו במאמצים של IRGC להגביל ולחסום תוכן מדיה חברתית ותקשורת באיראן", נכתב בפרסום סנקציות של משרד האוצר האמריקני מ-2017.

בפרסום עדכני יותר, ממרץ האחרון, ישנו חיבור בין רוחולנאג'אד לחברה סינית בשם Wuhan IRCEN Technology. מה עושה החברה? ובכן, עוסקת בפיתוח ומסירה של ציוד להשגת מיקרוגל בעלות עוצמה גבוהה למשך ננו-פיקו-שניות.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: נשיא קרביין, ארז צור ועדי דולברג, מנהל חטיבת המודיעין (קרדיט- תעשייה אווירית)

ארה״ב: תעשייה אווירית וקרביין יספקו רשת סלולרית פרטית לתקשורת בשעת אסון

שיתוף הפעולה בין החברות יאפשר תקשורת אוטונומית בין גופי החירום לאזרחים כאשר הרשתות המסחריות קורסות