נסגר תיק חקירת השוחד נגד חברת מספנות ישראל

חקירת המשטרה החלה בחודש מרץ 2018 ובמסגרתה נחקר חשד כי מספנות ישראל נתנה לכאורה שוחד לפקידי ממשל באפריקה. לאחר שנתיים של חקירה, פרקליטות מחוז תל אביב החליטה לגנוז את התיק

מאת Meronim - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29595197

בהודעה שנמסרה לבורסה, עדכנה קבוצת גולד בונד בע"מ כי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה כי החליטה לגנוז את תיקי החקירה שהתנהלו כנגד מספנות ישראל בע"מ (חברה כלולה של גולד בונד) וכנגד סמי קצב, המשמש כיו"ר דירקטוריון מספנות ישראל, וזאת מבלי להגיש כתבי אישום נגדם.

חקירת המשטרה החלה בחודש מרץ 2018 ובמסגרתה נחקר חשד כי מספנות ישראל נתנה לכאורה שוחד לפקידי ממשל באפריקה על מנת לקדם עסקאות. במסגרת החקירה, אשר נוהלה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ויחידת יהלום ברשות המסים, נחקרו מר סמי קצב וכן בכירים נוספים במספנות ישראל. 

"אחרי שנתיים לא פשוטות, אני מברך על כך שהצדק יצא לאור. לפני כשנתיים, ללא כל התראה מוקדמת, נחתו עלינו כרעם ביום בהיר האשמות שהכתימו את שמי ואת שמה הטוב של החברה. יחד עם זאת, לכל אורך הדרך היינו סמוכים ובטוחים כי בתום החקירה יתברר כי לא נפל כל רבב בהתנהלות החברה ועובדיה וכי כל פעולותיהם נעשו בהתאם להוראות החוק", אמר יו"ר מספנות ישראל, סמי קצב.

עוד הוסיף קצב כי "עקרונות של אתיקה ויושרה עסקית הינן אבני יסוד בפעילותנו. חברת מספנות ישראל אף קיבלה לאחרונה הסמכה ממכון התקנים הישראלי לתקן בינלאומי לניהול מערכות למניעת שוחד ושחיתות, המוכר כתקן 37001 ISO, והיא אחת מהחברות הראשונות בישראל שקיבלו את ההסמכה לתקן הבינלאומי המחמיר.

"אנו מודים למשטרת ישראל ולפרקליטות שנהגו בהגינות ובמקצועיות הנדרשים ובסופה של החקירה החליטו על גניזת התיק. אנו נמשיך בעבודתנו המסורה לקידום עסקי החברה, מתוך מטרה להביא לחיזוק הכלכלה והמשק הישראלי כולו."

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות