בריטניה מוכנה להכניס את ה-F-35 לשימוש מבצעי

מטוסי החמקן הוכרזו רשמית כבעלי כשירות מבצעית בצבא הבריטי. לחיל האוויר המלכותי יש כיום 15 מטוסי F-35B, בשתי טייסות, שאחת מהן היא טייסת אימונים והדרכה

מטוס F-35. צילום: באדיבות לוקהיד מרטין

בריטניה הכריזה רשמית על כשירותם המבצעית של מטוסי החמקן F-35 בחיל האוויר המלכותי, חרף ליקויים בזמינות המטוסים ובמערכי ההדרכה והלוגיסטיקה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

הגוף הממלכתי הממונה על הענקת כשירות מבצעית, NAO, הודיע רשמית על הכשירות המבצעית, בתוספת רשימה של כמה עשרות חריגים ו"נושאים לטיפול ולתיקון". מדובר, בין היתר, במתקני ההדרכה להפעלת המטוסים, תקלות שפגמו בזמינות המבצעית, תקלות טכניות במערך הסימולטורים ונושאים נוספים.

האתר "Aviation Week" מדווח כי חיל האוויר המלכותי מפעיל כיום 15 מטוסי F-35B בשתי טייסות, שאחת מהן היא טייסת אימונים והדרכה. החמקנים הבריטיים כבר טסו ופרסו בקפריסין, ביצעו משימות מבצעיות במזרח התיכון והשתתפו בתמרון צבאי ואווירי גדול בהשתתפות אוסטרליה וארה"ב.

דוברת חברת לוקהיד מרטין, יצרנית ה-F-35, אמרה כי תוכנית הייצור שלהם נמשכת במרץ רב, וכי נעשו צעדים רבי-משמעות לשיפור ושדרוג האמינות והזמינות של המטוסים ללקוחות בכל העולם.

אולי יעניין אותך גם

אל"מ אמיל אזרן. צילום: דובר צה״ל

״רואים מרחוק את אורות מטולה"

על רקע חלוקת אות רצועת הביטחון בלבנון, אל"מ אמיל אזרן נזכר בחוויות כלוחם צעיר ברצועת הביטחון בלבנון. ״האמנו שאנחנו מגינים על יישובי הצפון״