חמאס גייס ישראלית שפעלה עבור הארגון

על פי החשד, הזרוע הצבאית של חמאס הפעילה כסוכנת של הארגון אזרחית ישראלית תושבת ואדי ערה. לפי שב"כ, שני פעילים של חמאס גייסו את האזרחית, אשר עסקה בפעילות הומניטארית עבור נזקקים ברצועת עזה, לטובת מימון של פעילות ותשתיות טרור

איה ח'טיב. צילום: באדיבות שב"כ

הותר לפרסום כי שב"כ והמשטרה חשפו בשבועות האחרונים פעילות של חמאס ברצועת עזה, במסגרתה הארגון הפעיל אזרחית ישראלית כסוכנת עבורו.

באמצע חודש פברואר נעצרה לחקירת שב"כ איה ח'טיב, אזרחית ישראלית בת 31, תושבת כפר ערערה בוואדי ערה. בחקירתה עלה כי גויסה לפעילות עבור חמאס על ידי מחמד פלפל, בן 29, תושב בית לאהיה ומחמד חלאוה, בן 32, תושב ג'בליה, שניהם פעילים בזרוע הצבאית של הארגון.

על פי שירות הביטחון הכללי, השניים גייסו את ח'טיב, אשר עסקה בפעילות הומניטארית עבור נזקקים ברצועת עזה, לטובת מימון של פעילות ותשתיות טרור, ביצוע משימות עבור חמאס ובהמשך איסוף מודיעין בטחוני לטובת קידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראליים. התקשורת בין ח'טיב לשני פעילי הטרור בוצעה באופן מבצעי וחשאי.

במסגרת הקשר עם אנשי החמאס, טוענים בשב"כ, העבירה להם ח'טיב מאות אלפי שקלים תוך הונאת ארגוני סיוע ואזרחים תמימים אשר תרמו כספים מתוך מטרה שאלו יגיעו לחולים ונזקקים, ותוך ניצול מצוקתם של חולים להם ניתנו היתרים לטיפול רפואי הומניטארי ופעילות עסקית של תושבים רצועת עזה. "חלק מהכסף שהעבירה ח'טיב למפעיליה בחמאס יועד למטרות טרור מובהקות ובכלל זה סיוע בבניית מנהרות, הקמת מחרטה והקמת מבנים לטובת הפעילות השוטפת של חמאס", נמסר משירות הביטחון הכללי.

מחמד פלפל

בנוסף, העבירה ח'טיב לחמאס ציוד לטובת שימוש שוטף של פעילי הזרוע הצבאית של הארגון, ואף בחנה אפשרויות להעברת ציוד רגיש נוסף שהיה עלול לשמש לבניית מנהרות ולתצפיות על כוחות צה"ל. ממצאי החקירה בשב"כ מלמדים כי ח'טיב אף העבירה מידע עבור חמאס, ובכלל זה מידע אודות תנועת כוחות צבא במהלך אחד מסבבי הלחימה עם רצועת עזה.

"חמאס ברצועת עזה ממשיך לנצל באופן ציני את התווך ההומניטארי לטובת קידום פעילות טרור בין-אזורית, זמן קצר לאחר סיכול תשתית נוספת שכללה גיוס סוכנים ערבים ישראלים רג'ב דקה, בן 34, תושב לוד וראמי אלעמודי, בן 30 מתל אביב, אשר נעצרו מוקדם יותר בחודש ינואר השנה. פעם נוספת, עולה ניצול התווך הומניטרי לטובת הצטיידות והתעצמות צבאית", ציינו בשב"כ.

היום הוגשה לבית משפט השלום בעכו הצהרת תובע, וכתב אישום נגד ח׳טיב יוגש בימים בקרובים.

אולי יעניין אותך גם