אלביט זכתה בחוזה לאספקת מערכות תותח מתנייע אוטומטי לצה"ל

חברת הבת האמריקנית של אלביט זכתה בחוזה בהיקף 200 מיליון דולרים כחלק מתוכנית של משרד הביטחון הישראלי

אלביט זכתה בחוזה לאספקת מערכות תותח מתנייע אוטומטי לצה"ל

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות. צילום: באדיבות החברה
 

אלביט הודיעה היום (א') כי חברת הבת שלה בארצות הברית, Elbit Systems of America LLC, זכתה בחוזה בהיקף של 200 מיליון דולר כחלק מתוכנית מערכות התותח המתנייע האוטומטיות של משרד הביטחון הישראלי. החוזה יבוצע על פני תקופה של 12 שנים.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

ההודעה של אלביט מתפרסמת בהמשך להודעת החברה ממרץ שנה שעברה כי זכתה בחוזה בהיקף של כ-125 מיליון דולר (460 מיליון ש"ח) ממשרד הביטחון הישראלי לאספקת מערכות תותח מתנייע אוטומטיות במלואן לצה"ל.

"מערכת התותח האוטומטית החדשה פותחה על בסיס ידע וניסיון שנצברו בחברה לאורך עשרות שנים של אספקת מערכות ארטילריה מתקדמות לצבאות רבים. מערכת התותח החדשה היא בעלת יכולות טעינה וכינון למטרה אוטומטיות. מערכת התותח החדשה בוחרת באופן אוטומטי, בהתאם למשימה, את סוג הפגז, את המטען ההודף ואת המרעום הדרושים, מובילה אותם לקנה ומכוננת את הקנה לפגיעה מיטבית במטרות. מערכת התותח החדשה תשפר את אפקטיביות המערך הארטילרי של צה"ל תוך צמצום מספר הלוחמים בכלי והפחתה משמעותית בעלויות התחזוקה", מסבירים באלביט.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מימין לשמאל: מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי, שר האוצר אביגדור ליברמן, יו"ר התעשייה האווירית עמיר פרץ (קרדיט: התעשייה האווירית)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, ביקר בתעשייה אווירית

״הביקור שלי היום אינו ביקור ראשון בחברה ואני שמח לראות את הפיתוח וקפיצת המדרגה שהתעשייה האווירית עוברת בשנים האחרונות״, אמר ליברמן