נחנך מוקד חירום משותף למד"א ופקע"ר

ברמלה נפתח מוקד חירום משותף למגן דוד אדום ולצה"ל, בו יופעלו עוד 100 עמדות לטובת מענה לציבור במסגרת המאבק בהתפשטות הקורונה. "משימה לאומית נגד הקורונה"

נחנך מוקד חירום משותף למד"א ופקע"ר

נשיא המדינה ריבלין (במרכז) יחד עם מנכ"ל מד"א אלי בין (מימין) ומפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי. צילום: מארק ניימן - לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, השתתף היום (ה') בחניכת מוקד חירום לאומי משולב של מד"א ופקע"ר, שהוקם ברמלה וקיבל סקירה אודות טיפול הארגון בווירוס הקורונה. המוקד, שהוקם ביוזמה משותפת של צה"ל ומד"א, יפעיל 100 עמדות מוקד נוספות, ויסייע במתן המענה המיטבי לעשרות אלפי השיחות הנענות במוקד 101 של מד"א מידי יום, מאז הגעת נגיף הקורונה לישראל.

בפתח הביקור אמר הנשיא ריבלין כי "העם בישראל כמו העולם כולו עומד במערכה, מערכה נגד מכה קשה שפוקדת את האנושות כולה. וכמובן בישראל יש לנו את מגיני העם, מגן דוד אדום וצבא ההגנה לישראל, שהם מגן העם וצבא העם. אך טבעי הוא שהכוחות משתלבים אלה באלה כמו בכל רגע שבו מתרגשת סכנה. כולם סומכים עליכם ויודעים שיש על מי לסמוך. עלינו להישמע להוראות. פעמים רבות אנחנו קצת מזלזלים בהוראות או שאנחנו חושבים, 'הן חשובות מאוד לאחרים, לא לנו'. צריך להקפיד הקפדה יתרה לבצע כל הנחיה שאנחנו מצווים לעשות, כי היא נעשתה בשום שכל ודעת, במחשבה למנוע כל סכנה שמתרגשת על כולנו. באתי הנה להודות לכם ואני מודה לכם".

הנשיא פנה אל המוקדנים ואמר: "אתם רגילים לעמוד בחזית. רגילים להגיע ראשונים בכל מקרה דחוף שצץ ומופיע. גם אל מול האיום הייחודי הזה, אתם עומדים בחזית, אתם עומדים בראש שרשרת הטיפול בנדבקים. זהו שלב קריטי לבלימת התפשטותו של הנגיף. הוא כרוך גם בהסברה ובאבחנה מדויקת".

מצדיעים במקום ללחוץ ידיים. הנשיא ואנשי צה"ל ומד"א. צילום: מארק ניימן - לע"מ

מנכ"ל מד"א אליב בין והנשיא ריבלין מהווים דוגמה לציבור בחיטוי ידיים. צילום: מארק ניימן - לע"מ 

מנכ"ל מגן דוד אדום אלי בין אמר: ״ברוך הבא כבוד הנשיא, אנחנו מודים לאלוף פיקוד העורף. אתמול ישבנו לישיבת עבודה והיום בבוקר כבר ביצענו. הקמנו כאן מוקד של 101 לטובת אזרחי מדינת ישראל שייתן את המענה לשאלות בנושא הקורונה. צריך לזכור שהעומס הוא בלתי יאמן על מוקדי מד"א. הפרדנו את המוקד שנותן מענה לאמבולנסים ולטיפולי החירום, ואנשים המתקשרים כדי לקבל מענה לנושא הקורונה. סיכמנו עם האלוף שבמידת הצורך אנחנו נרחיב כאן את המוקד".

"כרגע אנחנו פותחים עוד כמאה עמדות למענה ל-101 בנושא הקורונה. פעלנו תוך 12 שעות להקמת המוקד הזה ואני חייב להגיד לך שאנחנו רואים את המשימה הזו כמשימה לאומית שהוטלה עלינו על ידי משרד הבריאות ומדינת ישראל, ואנחנו עושים הכול כדי קודם כל להקטין את ממדי ההדבקה מצד אחד, ומצד שני להוריד את מפלס החשש של האזרחים ולתת להם מענה. אנחנו נערכים לתרחיש שהוא גם תרחיש קיצון. האזרחים ומדינת ישראל צריכים להבין שזה תהליך ארוך, אלו גם הנחיות משרד הבריאות ואלו התרחישים שבנינו אתמול עם האלוף. ישבנו יחד במשך שעות כדי שבמידת הצורך חלילה וחס אם זה יתפח לממדים יותר גדולים, כמובן שגם הצבא יהיה חלק בתהליך האלה וייקח פיקוד".

אולי יעניין אותך גם