ספק של לוקהיד ובואינג נפל קורבן למתקפת כופר

קבוצת ההאקרים טוענת כי הצליחה לגנוב מידע מהספק של החברות הביטחוניות ומאיימת לפרסם אותו אם לא ישולם הכופר

twitter.com/thef35

מתקפת כופר פגעה ביצרן בשם Visser Precision המבוסס בדנוור, ארה"ב, המספק חלקים לארגונים כמו בואינג, לוקהיד מרטין, טסלה ו- SpaceX. חברת Visser Precision מייצרת רכיבים לתעשיות הרכב, התעופה והחלל עם מכונות כרסום המייצרות חלקים מחומרים כמו טיטניום ואלומיניום. החברה אישרה את דבר המתקפה.

נראה כי החברה נפלה קורבן לכופר מסוג DoppelPaymer. קבוצת ההאקרים הקימה אתר ציבורי עם קבצים של חברות שלטענתה נפרצו אך לא שילמו כופר, וכעת היא מפרטת את Visser באותו אתר, יחד עם קטעים של נתונים שנגנבו לכאורה. "הישארו מכוונים. הרבה דברים שאפשר להגיע אליהם", קובע האתר, ומציע שיש לו עוד נתונים גנובים מוכנים לדליפה. החברה מסרה כי היא "ממשיכה בחקירה המקיפה של המקרה, והעסק פועל כרגיל", אמר הדובר ל- TechCrunch.

דוברות טסלה, SpaceX ובואינג לא הגיבו. דובר לוקהיד מרטין אמר כי החברה "מודעת למצב עם Visser Precision ועוקבת אחר תהליך התגובה הסטנדרטי שלנו לאירועי סייבר פוטנציאליים הקשורים לשרשרת האספקה שלנו."

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | נתניהו נגד שבתאי 

אחרי שנתניהו התנגש בנדב ארגמן בגלל הצהרתו של האחרון בדבר הסתה לאלימות ברשתות - הגיע תורו של המפכ״ל, קובי שבתאי במצעד הדגלים. בינתיים, שבתאי לקח אחריות וביטל את המצעד. בלשכת רוה״מ חששו לעקוף אותו