צו לתפיסת מיליוני דולרים שהועברו מאיראן לרצועת עזה

שר הביטחון נפתלי בנט חתם על צו לתפיסת 4 מיליון דולר שהועברו מאיראן לחמאס למטרת מימון ופיתוח תשתיות טרור

 
צו לתפיסת מיליוני דולרים שהועברו מאיראן לרצועת עזה

שר הביטחון נפתלי בנט. צילום: AP

שר הביטחון, נפתלי בנט, חתם היום (ה׳) על צו לתפיסת 4 מיליון דולר שהועברו מאיראן לחמאס ברצועת עזה. הכסף, על פי משרד הביטחון, יועד לפיתוח תשתיות טרור של חמאס בעזה, לרבות ייצור אמצעי לחימה ותשלום לפעילי הארגון, ומקורו בממשל האיראני.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

במשרד הביטחון מסבירים כי הצו שנחתם היום על ידי שר הביטחון מופנה נגד חברת החלפנות העזתית "אלמתחדון" (المتحدون), אשר בבעלות איש העסקים העזתי זוהיר שמלח' ומשפחתו. "שמלח' תפס את מקומו של אחמד חודרי, חלפן הכספים המרכזי של חמאס שהיה מקורב ליחיא סינוואר, וסוכל על ידי צה"ל בחודש מאי 2019", נמסר ממשרד הביטחון.

זוהיר שמלח'. צילום: באדיבות משרד הביטחון

"הצו יאפשר לפעול נגד זוהיר שמלח' ומשפחתו בעולם, באמצעות הגבלת תנועותיהם הפיזיות בחלק מהמדינות, לצד הגבלת הפעילות הפיננסית של החברה ע"י גופים פיננסיים בינלאומיים. החומר המודיעיני שהוביל לחתימת הצו גובש על ידי אגף המודיעין בצה"ל, בשיתוף המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון", נמסר עוד מהמשרד.

הכתבות הכי נקראות באתר:

ערוצי המימון של איראן לג'יהאד האסלאמי

דילמת המוסד: הריגול הישראלי בצל הקורונה

בהלת הקורונה: כך נערך צה"ל במסגרת המשבר

המערכת ששואפת לייעל את עבודת לוחמי צה"ל

הודו תפסה אונייה ובה ציוד לפיתוח יכולות גרעין

אולי יעניין אותך גם

קרדיט סטילס- אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 

שר הביטחון: איראן רצתה לגנוב חומרים על היערכות יוניפ"ל בסייבר

"ישראל מכירה את מערכות הסייבר של יריביה ואת דרכי הפעולה שלהם. אנו רואים בשנים האחרונות תופעה של קבוצות האקרים מטעם איראן, שפועלות מול ישראל ומדינות נוספות״, אמר שר הביטחון בני גנץ הבוקר (ד׳) בכנס הסייבר הבינלאומי של מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א