הנציבות האירופית עוברת לסיגנל

הנציבות האירופית המליצה לעובדים להשתמש באפליקציית סיגנל להעברת מסרים. המהלך הוא חלק מהמאמצים של האיחוד האירופי להתמודד עם איום הסייבר, לאחר שמספר תקריות בעלות פרופיל גבוה זעזעו דיפלומטים ופקידים. הנציבות האירופית הודיעה לצוותיה להתחיל להשתמש בסיגנל, אפליקציית העברת הודעות מוצפנת מקצה לקצה, במטרה לשפר את אבטחת התקשורת שלה.

ההנחיה הופיעה בלוחות העברת הודעות פנימיים בתחילת פברואר, והודיעה לעובדים כי "סיגנל נבחרה כאפליקציה המומלצת להודעות מיידיות ציבוריות."

"זה כמו WhatsApp של פייסבוק ו- iMessage של אפל, אבל זה מבוסס על פרוטוקול הצפנה שהוא מאוד חדשני", אמר ברט פרנאל, מומחה קריפטוגרפיה מאוניברסיטת לובן. "מכיוון שזה קוד פתוח, אתה יכול לבדוק מה קורה מתחת למכסה המנוע."

סיגנל פותחה בשנת 2013 על ידי פעילי פרטיות. היא נתמכת על ידי קרן ללא כוונת רווח אשר מגובה על ידי מייסד WhatsApp, בריאן אקטון, שעזב את פייסבוק בשנת 2017 .

אולי יעניין אותך גם

סוריה: אסד מחזק את משמר הרפובליקה - מתוך חשש להפיכה נגדו

אסד מרחיב את משמר הרפובליקה ומעגן את אחיזתו בו באמצעות מינויים מבני העדה העלאווית. בעוד מטרתו של המשמר לשמר את שלטון אסד, הוא יכול להיות גם מופנה נגד צה״ל ברמת הגולן. מאמר מיוחד של אל״מ (מיל׳) פסח מלובני