גדוד נ"ט של צבא פולין החל להפעיל טילי ספייק

הגדוד המיוחד שהקים הצבא הפולני קלט לאחרונה את טילי הנ"ט המונחים ארוכי הטווח תוצרת רפאל

 
גדוד נ"ט של צבא פולין החל להפעיל טילי ספייק

צילום: רפאל

לוחמי גדוד נ"ט של צבא פולין קלטו לאחרונה טילים מונחים ארוכי טווח מדגם ספייק, תוצרת רפאל, וכבר ביצעו תכנית אימונים וירי באמל"ח הישראלי. על פי דיווחים בפולין, מפעילי הטילים עברו הדרכה תיאורטית ומעשית בהפעלת החימוש החדש, ולפני כמה ימים ביצעו כמה שיגורים של טילי ספייק.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

משרד ההגנה הפולני החליט לפני כשנה על הקמת גדוד נ"ט ייעודי שיתמחה בהפעלת טילי נ"ט מונחים. הגדוד מוצב בבסיס SOWALKI שבגבול פולין-ליטא. החימוש על טילי ספייק מיוצר בחברה הפולנית MESKO בשת"פ עם רפאל. הטיל יכול לפגוע במטרה בטווח של ארבעה ק"מ, ההנחיה שלו מתבצעת באמצעות סיב אופטי והמערכת מצוידת בשתי מצלמות, מצלמת טלוויזיה ומצלמה תרמית. כך, ניתן ליירט מטרות שאינן נראות על ידי המפעיל. הצבא הפולני משתמש בטילים המשוגרים ממשגרים ניידים, אך ניתן לשגרם ממשגרים נייחים.

הכתבות הכי נקראות באתר:

ערוצי המימון של איראן לג'יהאד האסלאמי

דילמת המוסד: הריגול הישראלי בצל הקורונה

בהלת הקורונה: כך נערך צה"ל במסגרת המשבר

המערכת ששואפת לייעל את עבודת לוחמי צה"ל

הודו תפסה אונייה ובה ציוד לפיתוח יכולות גרעין

אולי יעניין אותך גם

אליהו ששון. מאת פריץ כהן - קובץ זה זמין באוסף התצלומים הלאומי, לשכת העיתונות הממשלתית, מחלקת צילומים (קישור), תחת מספר מזהה: D709-054. תבנית זו אינה מעידה על מצב זכויות היוצרים של היצירה. לתבנית זו יש לצרף תבנית רישיון מתאימה. למידע נוסף ראה כאן., נחלת הכלל, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57718470

משחקי ריגול: כך עזרו שירותי הביון הישראלים לצרפתים נגד הבריטים 

פרופסור מאיר זמיר חושף טפח ממלחמות המודיעין בין צרפת לבריטניה בימי טרום הקמת המדינה. מיוחד