ביקור עסקי: הנשיא האמריקני הכריז על עסקות נשק עם הודו

הביקור של הנשיא האמריקני מניב פירות ביטחוניים ועסקות נשק בשווי של כשלושה מיליארד דולרים. בין היתר, יסופקו להודים מסוקים, מכ"ם הגנ"א, טילים וסוגי ציוד נוספים

טראמפ במהלך ביקור בטאג' מהל בהודו. צילום: רויטרס 

ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בהודו מניב עסקות נשק גדולות: בפני המון רב באצטדיון בעיר אחמדאבאד הכריז הנשיא האמריקני כי יחתום עם הודו על עסקות נשק וציוד צבאי בשווי של שלושה מיליארד דולר.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"ארה"ב צריכה להיות שותפת ה-defense הראשונה במעלה של הודו", הכריז טראמפ בעצרת גדולה בנוכחות ראש ממשלת הודו מירנדרה מודי. CNBC ובלומברג דיווחו כי בשבוע שעבר, זמן קצר לפני נסיעתו של טראמפ להודו, אישרה ממשלת הודו עסקת רכש 24 מסוקי SEAHAWK תוצרת לוקהיד מרטין עבור הצי ההודי. העסקה מעורכת בשווי של 2.מיליארד דולר.

משרד החוץ האמריקני אישר מכירת מכ"ם למערכות הגנה אווירית, טילים, רובים, וסוגי ציוד צבאי אחרים לצבא ההודי בסכום של 1.8 מיליארד דולר. כל העסקות הללו הן חלק ממאמץ אמריקני למנוע מהודו רכש ציוד צבאי תוצרת רוסיה ולהיות ספקית הנשק הראשית של צבא הודו.

אולי יעניין אותך גם

הקרב על נשיאות איראן: אחמדיניג׳אד מלכלך על המודיעין האיראני

מדוע אחמדיניג'אד מלכלך על המודיעין האיראני? ובכן, כי חסמו את דרכו להבחר פעם נוספת כנשיא איראן. ד״ר רז צימט, מומחה לפוליטיקה איראנית: ״אחמדיניג'אד פותח את הפה על המשטר מאז 2013. מהימנות דבריו מוטלת בספק״