בנט: "לא רוצים מערכה רחבה, אבל מכינים תוכנית"

שר הביטחון נפתלי בנט הגיע לביקור בעוטף עזה ונפגש עם ראשי הרשויות בדרום. שר הביטחון אמר כי פניה של ישראל לא להסלמה, אך איים במכה כבדה לג'יהאד האסלאמי: "אם לא תהיה ברירה נפעיל מערכה קשה"

שר הביטחון נפתלי בנט במפגש עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון

על רקע המצב הביטחוני בדרום, ביקר היום (ב') שר הביטחון, נפתלי בנט, בעוטף עזה ונועד עם ראשי הרשויות בדרום. "ביממה האחרונה הנחתנו מכות על בסיסי ג'יהאד אסלאמי וחיסלנו מחבלי ג'יהאד אסלאמי גם בעזה, וגם באזור דמשק. אנחנו פוגעים בהם איפה שהם ולא רק במי שיורה עלינו", אמר בנט במפגש.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"אנחנו לא רוצים במערכה רחבה אבל אנחנו מכינים תוכנית, ואם לא תהיה ברירה אנחנו נפעיל מערכה קשה. אנחנו לא נודיע לאויב מתי ולא נודיע לו איפה.  אנחנו מחויבים לביטחון לתושבי עוטף עזה", אמר עוד שר הביטחון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר לתקיפות הישראליות בשתי החזיתות. "מלחמה עם עזה תביא למחירים קשים - אני לא פוגע בביטחון של ישראל משיקולים פוליטיים. ישראל ערוכה והכינה מערך צבאי שונה לגמרי ממה שהכרנו", אמר נתניהו בראיון לרדיו ירושלים.

"הם יודעים שהם תוקפים אותנו ואנו ערוכים לתקוף אותם ולחסל אותם. העשור האחרון הוא העשור עם הכי פחות נפגעים של חיילים ואזרחים. השנה לפי צה"ל היא השנה עם הכי פחות נפגעים של חיילים מאז 1948. מצד אחד ניהול מאוד מושכל ומוצלח של מדיניות הביטחון. אין אובדן נפש בעוטף", אמר ראש הממשלה.

אולי יעניין אותך גם

צילום מסך מהכנס

ראש מערך הסייבר של איחוד האמירויות קורא לתרגילי סייבר משותפים עם ישראל

ראש אבטחת הסייבר של איחוד האמירויות הערביות, ד"ר מוחמד אלכוויתי ומקבילו הישראלי, יגאל אונא, דנו באפשרות לערוך תרגיל סייבר משותף בין המדינות, במסגרת כנס Cybertech Global שמתקיים כעת בדובאי