שר הביטחון בנט: "איראן מחשבת מסלול מחדש"

שר הביטחון נפתלי בנט טען כי ישראל מזהה ״סימנים ראשוניים של התרופפות וחישוב מסלול מחדש של איראן בסוריה". בנט הדגיש כי "ישראל עוברת מתפיסה מגננתית להתקפית״

שר הביטחון נפתלי בנט בכנס. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס היום (ג') לפעילות של איראן בסוריה בפרט ובאזור המזרח התיכון בכלל בעידן שאחרי חיסול קאסם סולימאני, וטען כי ישראל זיהתה מגמה של "חישוב מסלול מחדש" של המשטר האיראני. בנט אמר את הדברים בכנס New-Tech 2020 לפיתוח יכולות צבאיות בגני התערוכה.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

״יש מחאות ברחוב האיראני", אמר בנט, "העם הפרסי אומר לאייתוללות: ׳תפסיקו לבזבז את הכסף ולהקיז את הדם שלנו בהרפתקאות׳. לעם האיראני נמאס, ואנחנו בישראל מתכתבים עם המסר הזה. האדמה בוערת באיראן. הגחלים לא כובו, הן כוסו והן לוחשות".

"מבחינתנו סוריה זה לא רק איום אלא גם הזדמנות. הם שולחים כוחות כדי לנסות להתבסס שם ולהתיש אותנו, אבל אנחנו יכולים להפוך את החיסרון ליתרון. יש לנו עליונות מודיעינית ומבצעית, ואנחנו אומרים לאיראן בצורה ברורה: צאו מסוריה. אין לכם מה לחפש פה", הדגיש שר הביטחון.

"אני יכול לבשר כאן שאנחנו מזהים סימנים ראשוניים של התרופפות וחישוב מסלול מחדש של איראן בסוריה. רק התחלנו. אנחנו נגביר. אנחנו עוברים מתפיסה מגננתית לתפיסה התקפית - להחליש, להתיש, לעייף ולשחוק את ראש התמנון כדי להחליש את זרועותיו״, אמר בנט.

הכתבות הכי נקראות באתר:

צה"ל ושב"כ סיכלו תשתית סייבר של חמאס

דו"ח: "איראן העבירה כספים למשפחות 'שהידים'"

האפליקציה שמלמדת את החיילים על האויב

עם הפנים לאסיה: החברות הישראליות בסינגפור

אלביט משיקה מערכת סימולציה ללוחמה אלקטרונית

אולי יעניין אותך גם