צבא הפיליפינים רכש תותחים של חברת אלביט

מדיווח זר עולה כי המדינה ביצעה הזמנה לרכש 12 תותחים של החברה הישראלית, בסכום של כ-47 מיליון דולרים. הצבא המקומי העדיף את המערכת הישראלית על פני מערכת מתחרה של חברה צרפתית

 
צבא הפיליפינים רכש תותחים של חברת אלביט

צבא הפיליפינים ביצע הזמנה של תותחי ATMOS של אלביט, כך לפי דיווח של Maxdefense. על פי הפרסום, ההתעניינות של הפיליפינים בתותח החלה אי שם ב-2012. שנה לאחר מכן הצבא הפיליפיני ביקש גם הצעת מחיר מחברת Nexter הצרפתית, מתחרה של אלביט בתחום זה. עם זאת, ההצעה הישראלית הייתה אטרקטיבית יותר. עוד דווח כי הרכש יהיה במסגרת תכנית  Horizon 2.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בדצמבר 2019 עבר התותח מבחני איכות (PQI) והוחלט לרכוש אותו בהסכם G2G עם משרד הביטחון. על פי הפרסום, ההסכם נחתם בינואר האחרון, אם כי טרם נחתם מסמך המאשר המשך תהליך (NTP) אשר ממנו נספרות כשנתיים לאספקת התותחים. היקף העסקה כולל כ-12 תותחים בסכום של כ-47 מיליוני דולרים.

"הצבא הפיליפיני מצטרף למדינות נוספות באזור שיש להן את אותה מערכת. בין המדינות באסיה עם מערכת דומה נכללות אינדונזיה, תאילנד, סינגפור, וייטנאם ומיאנמר", נכתב בפרסום.

אולי יעניין אותך גם

אתיופיה: רכבת מטוסי תובלה אמריקאים על רקע מלחמת האזרחים במדינה 

מטוסי תובלה גדולים 'גלובמסטר' של חיל האוויר האמריקני נחתו בנמל התעופה הבינלאומי של ג'יבוטי בשבועות האחרונים. החשש: הפיכה שלטונית ואולי פינוי אמריקאים