צבא הפיליפינים רכש תותחים של חברת אלביט

מדיווח זר עולה כי המדינה ביצעה הזמנה לרכש 12 תותחים של החברה הישראלית, בסכום של כ-47 מיליון דולרים. הצבא המקומי העדיף את המערכת הישראלית על פני מערכת מתחרה של חברה צרפתית

 

צבא הפיליפינים ביצע הזמנה של תותחי ATMOS של אלביט, כך לפי דיווח של Maxdefense. על פי הפרסום, ההתעניינות של הפיליפינים בתותח החלה אי שם ב-2012. שנה לאחר מכן הצבא הפיליפיני ביקש גם הצעת מחיר מחברת Nexter הצרפתית, מתחרה של אלביט בתחום זה. עם זאת, ההצעה הישראלית הייתה אטרקטיבית יותר. עוד דווח כי הרכש יהיה במסגרת תכנית  Horizon 2.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

בדצמבר 2019 עבר התותח מבחני איכות (PQI) והוחלט לרכוש אותו בהסכם G2G עם משרד הביטחון. על פי הפרסום, ההסכם נחתם בינואר האחרון, אם כי טרם נחתם מסמך המאשר המשך תהליך (NTP) אשר ממנו נספרות כשנתיים לאספקת התותחים. היקף העסקה כולל כ-12 תותחים בסכום של כ-47 מיליוני דולרים.

"הצבא הפיליפיני מצטרף למדינות נוספות באזור שיש להן את אותה מערכת. בין המדינות באסיה עם מערכת דומה נכללות אינדונזיה, תאילנד, סינגפור, וייטנאם ומיאנמר", נכתב בפרסום.

אולי יעניין אותך גם

בנימין גנץ, שר הביטחון, והאיש שאחראי על מלמ״ב. צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון

דעה | החקירות של מלמ״ב נעשות באופן דורסני - וזה מטריד את הקהילה המשפטית 

מאז חילופי האישים ביחידת החקירות של מלמ"ב בשנת 2017 חל גידול בכמות החקירות נגד חברות ביטחוניות. גורמים משפטיים טוענים שאין פיקוח על הגוף הזה ושהוא נוקט בפרקטיקות שאינן מקובלות בענף. משרד הביטחון מכחיש את הטענות וטוען שכל הפעילות תחת פיקוח של הפרקליטות. משרד המשפטים נאלם