לקראת שיגור: לוויין נוסף של לוקהיד מרטין הגיע לקייפ קנברל

לוויין חדש של החברה יצטרף למערך GPS 3 החדש - 32 לוויינים שיספקו תקשורת אמינה ומדויקת ללקוחות ברחבי העולם, הן אזרחיים והן צבאיים. הוא צפוי להיות משוגר בחודש אפריל

 

אחד הלוויינים של לוקהיד מרטין. צילום: מתוך אתר החברה

לבסיס השיגור בקייפ קנברל בפלורידה הגיע השבוע לוויין שלישי מתוך 32 הלוויינים שישוגרו לחלל, במסגרת תכנית GPS 3 שתשפר ותשדרג את מערך הלוויינים, המפעיל היום את שירותי ה-GPS לכל העולם. הלוויין החדש הוא תוצרת לוקהיד מרטין והוא ישוגר בחודש אפריל.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

הלוויין הוטס ממפעל הייצור בדנוור, קולורדו, במטוס מטען צבאי C-17 של חיל האוויר האמריקני. לוקהיד מרטין דיווחה כי בכל יום, יותר מארבעה מיליארד בני אדם בכל רחבי העולם משתמשים במערך לווייני ניווט ה-GPS שמספק את השירות באמצעות 31 לוויינים ששוגרו מאז שנת 1997.

המערך החדש, שלוקהיד מרטין מייצרת עבור פיקוד החלל של ארה"ב, יהיה משוכלל ומתקדם מזה הנוכחי. הוא יספק שירותי ניווט אמינים ומדויקים פי שלושה מאלה הקיימים היום, בתוספת יכולות מיוחדות למניעת שיבוש שידורים.

המערך החדש צפוי להבטיח הספקת קישוריות ברמה גבוהה לכל אזור בעולם, ללקוחות אזרחיים וצבאיים. לוקהיד מרטין נרתמה לפרויקט גדול זה בייצור כמה מהלוויינים החדשים.

הכתבות הכי נקראות באתר:

הערכה: אבני יסוד לטיל בין-יבשתי גרעיני איראני

סכנת קורונה: האם יש איום על מפעלים ביטחוניים?

דיווח זר: אלביט מוכרת עמדות נשק לאינדונזיה

התחרות על החלפת הבראדלי יוצאת (שוב) לדרך

כולל אופציה ישראלית: ארה"ב בחנה מערכות לנגמ"שים

אולי יעניין אותך גם

סוריה: אסד מחזק את משמר הרפובליקה - מתוך חשש להפיכה נגדו

אסד מרחיב את משמר הרפובליקה ומעגן את אחיזתו בו באמצעות מינויים מבני העדה העלאווית. בעוד מטרתו של המשמר לשמר את שלטון אסד, הוא יכול להיות גם מופנה נגד צה״ל ברמת הגולן. מאמר מיוחד של אל״מ (מיל׳) פסח מלובני