הסלון האווירי בסינגפור: עשרות חברות ביטלו, הישראליות לא מוותרות

עשרות חברות שנרשמו לאחד מאירועי התעופה והביטחון הגדולים בעולם ביטלו, ובתוכן גם חברות ענק כמו לוקהיד מרטין ורייתיאון. המארגנים צמצמו בחצי את כמות הכרטיסים בהשוואה ל-2018. משרד הבריאות בישראל הוציא אזהרת נסיעה למדינה, אך במשרד הביטחון מבהירים: "הביתן ייפתח"

 

מתוך הסלון האווירי בסינגפור (ארכיון) 

התפשטות מגיפת הקורונה ממשיכה להשפיע על הכלכלה העולמית. בעקבות החשש מהנגיף, הסלון האווירי של סינגפור, אחד האירועים הגדולים בתחום התעופה והביטחון, ספג מכה קשה. האירוע, אשר מתקיים פעם בשנתיים, צפוי להיפתח מחר (11 בפברואר) ולהסתיים ב-16 בפברואר. 

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, מארגני האירוע טוענים כי יותר מ-70 מציגים בתערוכה הודיעו כי לא יגיעו. בנוסף, אומרים המארגנים, כמות הכרטיסים לאירוע תעמוד על כמחצית בלבד מהכמות של שנת 2018. עד כמה המכה קשה? בין המציגים שהודיעו על ביטול הופעתם נמצאות חברות ענק כמו לוקהיד מרטין ורייתיאון.

לשתי הענקיות מצטרפות מספר חברות תעופה וחלל וביניהן: Textron, בומברדיה ויחידת המפרץ של General Dynamics. חברת המטוסים המסחרית של סין, המפתחת את מטוס ה-C919, יחד עם תשע חברות סיניות נוספות, לא ישתתפו בתערוכה.

החברות הישראליות לא מבטלות

במהלך היום הוציא משרד הבריאות הודעת אזהרה לגבי נסיעה למקומות בהם התפרץ הנגיף, ביניהם גם סינגפור. במשרד הביטחון הבהירו כי הביתן הישראלי מתקיים כמתוכנן למרות האזהרה.

"התערוכה הביטחונית בסינגפור הינה מהחשובות בעולם ומשרד הביטחון יפתח בה את הביתן הלאומי לפי התכנון. נציגות בכירה של המשרד תגיע לתערוכה ותקיים בה את הפעילויות שתוכננו. משרד הביטחון ממשיך לקיים הערכות מצב שוטפות, יחד עם כלל הגורמים בארץ ובחו"ל", נמסר ממשרד הביטחון.

בחברת Experia, המארגנת את הסלון האווירי בסינגפור, ניסו להרגיע את המצב. המנכ"ל, לקט צ'ט לאם, אמר לכתבים שמספר החברות שלא יגיעו לאירוע הוא פחות מ-8% מאלו שנרשמו אליו וחתמו על חוזי השתתפות. לדבריו, כמות המטוסים בתערוכה יהיה נמוך יותר מאשר בשנת 2018, אך החברה עדיין צופים כי יוצגו בה 40 עד 45 כלים.

בתצוגה מקדימה שהתקיימה אתמול לכלי התקשורת באתר התערוכה, נצפו כמה חללים ריקים שבהם היו עמדות של מציגים שהודיעו על ביטול הגעתם. מארגני התערוכה מחייבים את המשתתפים לבצע בדיקות חום עם הגעתם. המצב מרתיע את המשתתפים מללחוץ ידיים כחלק מאמצעי המניעה להגנה מפני הנגיף. בסינגפור נרשמו 40 מקרים של גילוי הנגיף, שהעלו בסוף את רמת האיום מהתפשטות המגיפה.

אולי יעניין אותך גם

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג. קרדיט: WHEN

יומינט לכולם: ראש המוסד וראש הביון הגרמני לשעבר חוברים לגלות איומים פנימיים בתחום הסייבר

ראש ה-BND לשעבר, ד"ר אוגוסט הנינג מצטרף לדני יתום, ראש המוסד לשעבר בחברת WHEN. החברה השיקה לאחרונה מערכת חדשה בשם OTOGRAPH, המאפשרת למנהלים לזהות ולנטר התנהגות חשודה ברשתות הארגוניות