מרגש: תעודת הוקרה לאלוף (מיל') אלעד פלד

בטקס מיוחד במכללה לביטחון לאומי, הוענקה לפלד תעודה על תרומתו למב"ל. פלד היה בעברו לוחם פלמ"ח, ממשחררי העיר צפת, מפקד גולני ומפקד אוגדה בששת הימים. התעודה ניתנה לו 60 שנה אחרי אחד המבצעים המיוחדים שהוביל - מבצע "חרגול"

 

אלוף (מיל') אלעד פלד, תא"ל (מיל') אפרים לפיד ומפקד מב"ל המכהן אלוף איתי וירוב (משמאל). צילום: באדיבות עמותת בוגרי מב"ל

במעמד מרגש אמש (ד') במרכז למורשת המודיעין בגלילות, במסגרת כנס בוגרי מב"ל, הוענקה תעודת הוקרה לאלוף (מיל') אלעד פלד. בין שלל תחנות חייו היה אלוף פלד לוחם בפלמ״ח, משחרר העיר צפת, ממניחי היסודות למודיעין הקרבי, המפקד השני של המכללה לביטחון לאומי (מב״ל) ומפקד אוגדה שלחמה בצפון הגדה ובגולן במלחמת ששת הימים.

ההוקרה על תרומתו לדור המייסד של המב״ל נמסרה לאלעד על ידי אלוף איתי וירוב, מפקד מב״ל המכהן ותא״ל (מיל׳) ד״ר אפרים לפיד, יו״ר עמותת בוגרי מב״ל.

כמה סמלי כי התעודה הוענקה בשבוע בו מציינים 60 שנה למבצע "חרגול", פעולת תגמול ראשונה של "גולני" ב-31 בינואר 1960 בעת שאלעד היה מח"ט גולני.

לחצו לקריאה נוספת על מבצע "חרגול"

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

פרשת הפדופיליה ברשת נגד בנו ריינהורן הסתיימה ב14 שנות מאסר בפועל

ריינהורן הודה בכתב-אישום מתוקן שכלל 30 אישומים, מתוכם 8 אישומים של אינוס וירטואלי או מעשה סדום וירטואלי בנסיבות אינוס, והשאר – עבירות של מעשים מגונים מקוונים, יצירת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, החזקת חומרי תועבה, וכן גניבת זהות