ניר ברקת בסייברטק: "הטכנולוגיה עזרה למגר טרור בירושלים"

ראש עיריית ירושלים לשעבר סיפר על תפקידה של הטכנולוגיה בשמירה על ביטחון התושבים, כמו גם על עברו כיזם בהיי-טק. "באמצעות סיגינט ויומינט, אפשר להוריד את הטרור ב-90%", אמר ברקת. דיווח מיוחד מכנס סייברטק גלובל 2020

ח"כ ניר ברקת בכנס סייברטק גלובל 2020

חבר הכנסת ניר ברקת, לשעבר ראש עיריית ירושלים, דיבר היום (ה') בכנס סייברטק בתל אביב. ברקת דיבר על הזדמנויות לשילוב בין האוכלוסיות הערבית והיהודית בישראל, ואמר כי "בחנו שני רעיונות לעתיד - ישנם מרכזי מסחר משולבים - ערבים ויהודים. אלו מרכזים המשלבים טכנולוגיה ועבודה. יש כאן הזדמנות לייצר מרכזי תעסוקה דו-לאומיים ולהביא מאות אלפי ישראלים ופלסטינים לעבוד יחד ביהודה ושומרון.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

"יש גם את אתר שילה. הוא מושך 60,000 מבקרים בשנה. אפשר לפתח עוד סיפורי תנ"ך בארץ שיהוו מוקדי משיכה לתיירים. אם מסתכלים על שני רעיונות אלו אפשר לשפר את התיירות ואת העבודה המשותפת ביהודה ושומרון ולקרב את השלום. טכנולוגיה עושה הבדל מהותי בכך שהיא מאפשרת לאנשים לעבוד יחד למרות שהם מגיעים מתרבויות שונות".

ברקת דיבר על הזדמנויות בסייבר ובעסקים, וסיפר: "התחלתי כיזם. פיתחתי את האנטי-וירוס הראשון שפיתחנו ב-1988. אז לא היה סייבר, אבל נדבקנו בוירוס באוניברסיטה העברית. כשהקמנו את צ'ק פוינט בתחילת ה-90 היו הרבה חברות שבכלל לא היו מחוברות לרשת. לפני 18 שנים פרשתי מחיי העסקיים ופניתי לשירות ציבורי. הכישורים שרכשתי כיזם רלוונטיים לשירות הציבורי. היום ירושלים היא מרכז סייבר צומח. גם התיירות בירושלים צומחת".

"לירושלים יש הרבה אתגרים. העיר מאותגרת בטרור. פיתחנו רעיונות חדשים כיצד להתמודד עם הטרור, וכיום ירושלים היא אחת הערים הבטוחות בעולם, אם בוחנים זאת על פי מקרי רצח למאה אלף תושבים. בירושלים המספר הוא פחות מאחד", אמר ברקת, והסביר את תפקידה של הטכנולוגיה בשמירה על ביטחון התושבים: "ראשית, החלטנו לעשות שיתוף פעולה בין העירייה לשירותי הביטחון. זה שילוב של מקל וגזר. שירותי ביטחון לרוב משתמשים במקלות, העירייה בגזרים. השילוב הזה עובד מצוין. הטרור בנוי על רצון ויכולת לבצע אותו. תפחית אותו באמצעות סיגינט ויומינט, והצלחת להוריד את הטרור ב-90%. התקנו מצלמות ברחבי העיר לסגירת מעגל מהירה. ביקשנו מהתושבים, 4% מהתושבים, לשאת נשק. אלו יכולים להתערב באירוע בפחות מ-60 שניות בממוצע".

"במקביל לטיפול בטרור", אמר ברקת, "אנחנו ממשיכים בחיים. אנו לא עוצרים את העיר, ומוודאים שהמוטיביציה לבצע טרור בירושלים נמוכה. [אנו] דואגים שמי שעוסק בטרור [ישלם] מחיר יקר. הדרך הטובה לשירות הציבורי והפרטי לעבוד יחד היא באמצעות רעיונות טובים. אעשה כל מאמץ [לעבוד עם רעיונות] שיזמים מהעולם הפרטי יוכלו להציע למגזר הציבורי".

הכתבות הכי נקראות באתר:

ראש אמ"ן על תוכנית המאה: "תשפיע על המרחב הפלסטיני והערבי"

הרמטכ"ל כוכבי החליט להאריך את כהונת מפקד חיל הים

השר יובל שטייניץ בסייברטק: "גילינו מתקפה נגד תחנת כוח"

איסוף מודיעין ממרחקים: המל"ט HERON MK II נחשף לראשונה

הגנה על שדות תעופה: מערכת נגד רחפנים הודגמה בהצלחה

אולי יעניין אותך גם