מחשש להסלמה: כוחות מיוחדים יתגברו באיו"ש

יממה לאחר פרסום "עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צה"ל החליט במסגרת הערכת מצב כי הוא מתגבר כוחות ברחבי יהודה ושומרון וגזרת עזה. היחידות המיוחדות מגלן ואגוז יתגברו את הכוחות בנוסף לגדוד הסיור של גולני

 

הרמטכ"ל כוכבי ושר הביטחון בנט בהערכת מצב, השבוע. צילום: איראל חרמוני - משרד הביטחון

לאחר פרסום תוכנית השלום המלאה של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, צה"ל נערך להסלמה ברחבי יהודה ושומרון ועזה. מדובר צה"ל נמסר כי "בהתאם להערכת המצב שמתקיימת בצה"ל באופן רציף, הוחלט על תגבור סד״כ לוחם באוגדת יהודה ושומרון ובאוגדת עזה".

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

צה"ל מתגבר כוחות בשטחים ביחידות המיוחדות מגלן ואגוז. גדוד הסיור של גולני הועבר מהבקעה לשטחי איו''ש כדי לתגבר את הכוחות גם כן. עד כה יצאו מספרים נמוכים של פלסטינים להפגנות ומחאות אלימות, והמניין מסתכם במאות בודדות של מתפרעים בלבד. ההכנות במערכת הביטחון מתרכזות כעת לקראת יום שישי.

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים אתמול סיור בגזרת יו"ש יחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, כחלק מהיערכות מערכת הביטחון. בנט קיים הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל; מפקד פיקוד המרכז; אלוף נדב פדן; מפקד אוגדת איו"ש; תא"ל יניב אלאלוף; וכלל מפקדי החטיבות המרחביות, במהלכה קיבל תמונת מצב עדכנית על הנעשה בגזרה, ועל המשמעויות שבהצגת התוכנית.

"מדינת ישראל ניצבת בפני ימים מכריעים של קביעת גבולות הקבע שלה והחלת הריבונות על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. אני שומע איומים מהצד הפלסטיני. שום דבר לא ירתיע אותנו. אני מסיים עכשיו הערכת מצב באוגדת איו"ש, פגשתי את כל מפקדי החטיבות. מערכת הביטחון וצה"ל ערוכים לכל תרחיש. ממשלת ישראל צריכה לקבל החלטות ולא להירתע מאיומים", אמר בנט בסיור.

הכתבות הכי נקראות באתר:

ראש אמ"ן על תוכנית המאה: "תשפיע על המרחב הפלסטיני והערבי"

הרמטכ"ל כוכבי החליט להאריך את כהונת מפקד חיל הים

השר יובל שטייניץ בסייברטק: "גילינו מתקפה נגד תחנת כוח"

איסוף מודיעין ממרחקים: המל"ט HERON MK II נחשף לראשונה

הגנה על שדות תעופה: מערכת נגד רחפנים הודגמה בהצלחה

אולי יעניין אותך גם