צופה פני מוסקבה: פולין רוכשת מטוסי חמקן F-35

הפולנים רוכשים 32 מטוסי חמקן של לוקהיד מרטין בצעד שנועד לחזק את הברית נגד רוסיה, מול כל פעולה עוינת מצד פוטין. היקף העסקה מוערך בכ-4.6 מיליארד דולרים

 

מטוס F-35. צילום (ארכיון): באדיבות לוקהיד מרטין

פולין החליטה לרכוש מטוסי F-35 בצעד שנתפס כהתרסה נגד רוסיה. היקף העסקה מוערך בכ-4.6 מיליארדי דולרים ל-32 מטוסים. זאת, בנוסף לכך שפולין ורומניה מאחסנות מערכות אגיס אמריקניות יבשתיות נגד טילים. פולין גם מהווה קו ראשון מול רוסיה בכל ניסיון רוסי לכיבוש אירופה, כאשר הרוסים מצידם מעבים נוכחות צבאית בבלארוס וקלינינגרד.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

נזכיר כי פולין רכשה בנוסף טק"ק לטווח בינוני מלוקהיד מרטין בשם HIMARS. נראה כי האמריקנים תולים תקוות ברומניה ובפולין כקו ראשון מול מוסקבה, ומשפרים את ארסנל הנשק ההתקפי וההגנתי של מדינות אלו, לצד גרמניה כקו שני בה מוצבים כוחות אמריקניים.

המתיחות בין רוסיה, ארה"ב ואירופה מגיעה על רקע ביטול הסכם ה-INF שהגביל פיתוח טילים לטווח של 500 ק"מ, כאשר רוסיה מצידה ביצעה לאחרונה ניסוי בטילי איסקנדר לטווח של יותר מ-600 ק"מ. כמו כן, היא מפתחת יחד עם הודו את טיל השיוט ברהמוס, גם הוא לטווחים של יותר מ-600 ק"מ. אלה אמורים לספק לרוסיה אפשרות למתקפה מקדימה נגד אתרים אסטרטגיים באירופה, כולל מתקני האגיס האמריקניים.

הכתבות הכי נקראות באתר:

שב"כ חשף: חמאס גייס מרגלים בשטח ישראל

חשד: חיילים סייעו להבריח אמל"ח מיו"ש לישראל

מסתמן: תר"ש תנופה תהיה בהיקף תר"ש גדעון

"לצבא קטלני יותר": בנט אישר את תר"ש תנופה

היקף ההזמנות "כחול לבן": 11.6 מיליארד שקלים

אולי יעניין אותך גם