חשש להפרת פרטיות בטינדר: תמונות ופרטי משתמשים דלפו

עשרות אלפי צילומים של משתמשים רבים באפליקציית השידוכים דלפו לרשת. כעת, עולה החשש כי גורמים שונים יעשו שימוש בתמונות נגד המשתמשים

 

אילוסטרציה: Bigstock

יותר מ -70,000 תמונות של משתמשי טינדר דלפו לפורום מקוון לפשעי רשת, כך נודע לGizmodo-. כעת, עולה החשש מהפוטנציאל לשימוש פוגעני בתמונות. נראה כי מדובר בעיקר בתמונות של נשים. אהרון דה ורה, חבר בכוח המשימה של העיר ניו יורק בנושא תקיפה מינית בסייבר, אמר לכתבים שהתמונות התגלו באתר הידוע כאמצעי מסחר בתוכנות זדוניות.

הדליפה כוללת גם קובץ טקסט המכיל כ-16,000 משתמשים ייחודיים של טינדר, וניתן להעריך שזהו גם המספר הכולל של המשתמשים שנפגעו. הסיבה שהתצלומים נאספו נותרה לא ברורה, אך זמינותם לפושעי רשת עוררה חששות כבדים כי הם עשויים לשמש לביצוע מעשים בלתי חוקיים; לכוון ולהטריד את המשתמשים עצמם; או לייצר פרופילים של משתמשים מזויפים בפלטפורמות אחרות למטרה זדונית אחרת.

לדברי דה ורה, יש לקוות כי טינדר תנקוט בצעדים נוספים כדי להבטיח את נתוני המשתמשים. ממשק ה-API של החברה עבר שימוש לרעה בעבר, הוא אמר עוד.

אולי יעניין אותך גם

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

המחיר האמיתי של מתקפות כופרה

מסקר שערכה חברת סייבריזן עולה כי 50% מהחברות חוו תקיפה כופר בשנה האחרונה, 46% מהארגונים ששילמו את הכופר לא קיבלו את המידע חזרה בשלמותו ו 80% מארגונים שהחליטו לשלם חוו מתקפה נוספת