העולם נגד נסראללה: מדינה נוספת הכריזה על חיזבאללה כארגון טרור

הונדורס, שישראל היא ספקית הנשק הגדולה שלה, הכריזה על חיזבאללה הלבנוני הנתמך על ידי איראן כארגון טרור. שר החוץ כץ: "צעד חשוב במלחמה העולמית נגד הטרור"  

 

חסן נסראללה. צילום (ארכיון): AP

עוד מדינות ברחבי העולם, בדגש על מדינות דרום ומרכז אמריקה, ממשיכות להכיר בחיזבאללה כארגון טרור. הפעם זו ממשלת הונדורס שהכריזה רשמית על חיזבאללה, הנתמך על ידי איראן, כארגון טרור. כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. "אנו מכריזים על חיזבאללה כארגון טרור ונכלול אותו ברשימת האנשים והארגונים הקשורים לטרור ומימונו", אמר לואיס סואזו, סגן שר הביטחון של הונדורס.

ביטחון בכל מקום: בואו לעקוב אחרינו באינסטגרםבפייסבוק ובטוויטר

על פי רויטרס, בשבוע שעבר רמז גם הנשיא החדש של גואטמלה, אלחנדרו ג'ימאטיי, כי הוא יכיר בחיזבאללה כארגון טרור, בנוסף לשמירת שגרירות גואטמלה בישראל בירושלים.

שר החוץ, ישראל כץ, התייחס למהלך של הונדורס: "צעד חשוב במלחמה העולמית בטרור, שנבנה על פעולות דומות שננקטו בחודשים האחרונים על ידי בריטניה, ארגנטינה ואחרות".

בריטניה הודיעה בשבוע שעבר כי היא הרחיבה את הסנקציות נגד הארגון לכלל זרועותיו, ולא רק לזו הצבאית.

הונדורס מצטרפת למדינות נוספות שהכריזו על חיזבאללה כארגון טרור כמו קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד והאיחוד האירופי. בשנה שעברה נקטה בצעד דומה גם ארגנטינה.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: דוברות משרד התקשורת

דעה | שר התקשורת החדש-ישן עדיין תלוי בבזק - ועושה הכל לשמר אותה כמונופול תקשורת 

מתווה הסיבים שקידם הנדל אמנם האיץ את פריסת הסיבים - אך בעיקר מצד בזק. זו צפויה להשיג מחדש מונופול בעולם התשתיות עם 90 אחוזי פריסה. שרי תקשורת מתחלפים, תשתיות משתדרגות, אבל עולם כמנהגו נוהג. מתווה עם כרוניקה של סוף ידוע מראש