יצרנית מכונות אריגה בלגית מושבתת בגלל מתקפת כופר

קבוצת פיקניקול, יצרנית גדולה של מכונות אריגה, נפלה קורבן למתקפת כופר ששיבשה קשות את הפעילות במפעלי הייצור של החברה בבלגיה, רומניה וסין

ב- 13 בינואר 2020, קבוצת פיקניקול, יצרנית גדולה של מכונות אריגה, נפלה קורבן למתקפת כופר ששיבשה קשות את הפעילות במפעלי הייצור של החברה בבלגיה, רומניה וסין. עד כה לא פורסם מידע על התוכנה הזדונית בה נעשה שימוש בתקיפה. בעקבות המתקפה, פסק המסחר במניית החברה. 

התקיפה התגלתה במהלך הלילה כשעובדי פיקאנול בסין לא הצליחו לגשת למערכות IT. סוגיות דומות עלו גם ב- Ipres בבלגיה. החברה הפסיקה למעשה את פעילותה. 2300 עובדים של פיקאנול אינם עובדים באופן זמני. על פי דיווחים בתקשורת ההמונית, נציגי החברה יצרו קשר עם התוקפים, אך אין מידע על סכום הכופר.

קבוצת פיקניקול עובדת עם מומחים חיצוניים בכדי לפתור את האירוע ולמזער את השפעתו על פעילות החברה ועל עובדיה. על פי ההצהרה הרשמית שפורסמה באתר קבוצת פיקניקול, הייצור אינו צפוי להתאושש לפני סוף השבוע הקרוב. הרשויות והשירותים הרלוונטיים התבשרו על מתקפת הכופר על פיקאנול.

אולי יעניין אותך גם

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

ביידן ביטל את הצו הנשיאותי של טראמפ כנגד טיקטוק, מבקש בחינה מחודשת

בצו חדש שפרסם הנשיא בשבוע שעבר, הוא מנחה את מחלקת המסחר לפקח על פעילות והורדת אפליקציות להן עלולה להיות השפעה על הביטחון הלאומי האמריקני, ולהגיש המלצות בתוך 120 יום